סינגפור: בשל רומן עם חברת מפלגתו – יו"ר הפרלמנט התפטר

סינגפור: בשל רומן עם חברת מפלגתו – יו"ר הפרלמנט התפטר
פרשיית אהבים מזעזעת את מפלגת השלטון במדינה האסיאתית. גם חברת המפלגה התפטרה מחברותה בפרלמנט. רה"מ סיפר כי "למד על מערכת היחסים הלא ראויה ב-2020"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סינגפור
צילום: מסך

יו"ר הפרלמנט הסינגפורי, טאן צ'ואן-ג'ין  התפטר לאחר שנחשף שניהל רומן עם חברת-הפרלמנט צ'נג לי-הוי נציגת טאמפינס, שגם היא התפטרה; בפרשה נוספת המזעזעת את מפלגת-השלטון הוותיקה, מפלגת הפעולה העממית (PAP). מנהיג המפלגה, ור"מ סינגפור, לי שיינלונג הכריז על התפטרותם מתפקידיהם ופרישת משורות-המפלגה ביום-שני. לדבריו, המהלך נדרש כדי כדי לשמור על הסטנדרטים-הגבוהים של נימוסים והתנהלות-אישית אשר ה-PAP העלתה על-נס כל השנים.

במסע"ת לאחר-מכן אמר רה"מ לי כי הוא למד על "היחסים הלא-ראויים" בין מר טאן והעלמה צ'נג זמן-מה לאחר הבחירות-הכלליות ב-2020, וייעץ לשניים – לאחרונה ביותר בפברואר 2023. אך הגיע לידיו מידע לאחרונה ש"מאותת בחוזקה כי היחסים המשיכו."

בערך במקביל, צף וקיבל תהודה ברשתות החברתיות תיעוד בו נשמע מר טאן ממלמל "פופוליסט מזורגג" למיקרופון במהלך יום-הדיונים הראשון על דרשת-הנשיאה ב-17 באפריל. לדברי רה"מ לי, הוא נפגש עם מר טאן לאחר שיבתו מחופשה בחו"ל.  התפטרויותיהם של מר טאן והגבירה צ'אנג באה מעט אחרי מעצרו, ואז שחרורו בערבות, של שר-התחבורה ס. איסוואראן בשבוע-שעבר. החקירה בתיק השחיתות הזה, נמשכת.

במכתב לרה"מ לי, כתב מר טאן כי הוא מתפטר כחבר ה-PAP, נוסף ליו"ר הפרלמנט, וחבר-הפרלמנט מטעם מארין פרדייז; באופן מיידי. לדבריו, הוא שגה בפרלמנט כאשר פלט מילים אשר היו "נבזות ולא-פרלמנטריות" בטבען. עוד הוסיף כי הוא התנצל פומבית על-כל, ושלח את התנצלותו לחברת-הפרלמנט ממפלגת-הפועלים ג'אמוס לים (Jamus Lim).

מר טאן הוסיף כי פליטת-הפה הוסיפה לכאב שגרם למשפחתו. "אכזבתי אותם. דיברתי על התנהגותי האישית בעבר. ישנם מקומות בהם נכשלתי," כתב מר טאן. "אני צריך לקחת-אחריות עליהם, ולסייע בריפוי משפחתי. אנו זקוקים למרווח להתאושש ולטפל בבעיות," הוסיף.

במענה למכתב, אמר רה"מ לי כי הוא מעריך את ווידויו של מר טאן כי כשל בהתנהלותו האישית. לדבריו, הוא הבין את רצונו של מר טאן "להתרחק מפוליטיקה ולסייע לרפות את משפחתך". הוא הוסיף כי הוא נעצב שמר טאן לא-עוזב את הפוליטיקה בנסיבות משמחות יותר. במהלך המסע"ת, אמר רה"מ לי כי מר טאן הציע להתפטר בפברואר. הוא קיבל את התפטרות, אך המתין כדי לוודא שבוחריו של טאן ימשיכו לזכות לייצוג.

במכתב ההתפטרות שלה, כתבה העלמה צ'נג: "אני מאוד מצטערת להתפטרת בנסיבות הללו, וארצה להתנצל בפני המפלגה, וכן לדיירי ולמתנדביי." רה"מ לי ענה לה ואמר כי הוא מצר על הנסיבות בהן היא מתפטרת.  הן מר טאן והן העלמה צ'נג מחקו את חשבונות הרשת-החברתית שלהם.

 

הפופולריים