התעללות מינית וגזענות: מה קורה במקדונלדס בריטניה?

התעללות מינית וגזענות: מה קורה במקדונלדס בריטניה?
רשת BBC חשפה יותר מ-100 תלונות של עובדי הרשת בממלכה בנושא התעללות מינית, גזענות, הומופוביה ובריונות • מההנהלה נמסר: "פתחנו בחקירה במטרה להבין מדוע האירועים לא דווחו בעת התרחשותם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקדונלדס בריטניה
צילום: AP

שערוריה בממלכה: עובדי רשת מקדונלדס בבריטניה, שחלקם קטינים מתחת לגיל 17, חשפו לאחרונה שורה של מקרי התעללות, הטרדה מינית, גזענות ובריונות במקום עבודתם. כך חשפה היום (שלישי) רשת BBC הבריטית.

בחודש פברואר האחרון פתח תאגיד התקשורת בחקירה אודות תנאי העסקתם של עובדי הרשת בממלכה, מיד לאחר שהחברה חתמה על הסכם משפטי מחייב מול הוועדה לשוויון וזכויות אדם, בו התחייבה להגן על עובדיה מפני הטרדה מינית. באותה העת, התעקשו במקדונלדס כי עובדי החברה כבר זוכים להגנה חזקה בתחום זה, אך החקירה חשפה מציאות שונה בתכלית.

בתקופת חקירה של כחמישה חודשים, התקבלו 100 תלונות מעובדי החברה, מתוכן 31 קשורות לתקיפה מינית, ו-78 להטרדה מינית. 18 תלונות נוספות השתייכו לתחום הגזענות וההומופוביה. ממצאי החקירה חשפו תלונות קשות המתארות התנהלות אלימה מצד מנהלי סניפים, אשר השפילו את העובדים, תקפו אותם מינית ואף כינו אותם בכינויים גזעניים ואנטישמיים. עוד התגלה כי מנהלים רבים קיימו קשרי מרות עם עובדיהם ואיימו עליהם בפיטורים במידה שיתנגדו. העובדים מתארים מציאות של פחד, חשש מהגעה לעבודה אך חשש זהה גם מפיטורים.

ממקדונלדס נמסר בתגובה: "ההנהלה הצטערה מאוד לשמוע אודות התלונות והאווירה בסניפי הרשת, והיא פתחה בחקירת הנושא במטרה להבין מדוע לא דווחו האירועים החריגים הללו בעת שהתרחשו, ולטיפול רחב בנושא".

הפופולריים