עקב שימוש במוצריה: ג'ונסון אנד ג'ונסון תפצה ב-18 מיליון דולר אדם שחלה בסרטן

ג'ונסון אנד ג'ונסון תפצה במיליוני דולרים אדם שחלה בסרטן
חברת הפארמה האמריקנית תפצה אדם שטען כי חלה בסרטן בגלל הטלק שנמצא באבקת התינוקות שלה. בשנתיים האחרונות החברה נמצאת בהליך פשיטת רגל בשל מספר מקרים דומים של תלונות שהוגשו נגדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP
צילום: AP

חבר מושבעים בארצות הברית קבע הלילה (רביעי) כי חברת הפארמה האמריקנית ג'ונסון אנד ג'ונסון תשלם 18.8 מיליון דולר לאנתוני הרננדס, אחד המתלוננים שתבע את החברה לאחר שטען כי חלה בסרטן בעקבות שימוש באבקת תינוקות של החברה. ג'ונסון אנד ג'ונסון מתמודדת בשנתיים האחרונות עם האשמות בדבר נזקים בריאותיים שנגרמים כתוצאה משימוש בחלק ממוצריה. 

הרננדס, בן 24, סובל מסרטן המזותליומה, סרטן בקרום של הריאות או הלב, הנגרם לרוב מחשיפה ממושכת לחומרים רעילים דוגמת אסבסט. לטענתו, רכיב הטלק בו השתמשה החברה במוצר אבקת התינוקות שלה הוא שגרם את המחלה בגופו.

בשנתיים האחרונות החברה נמצאת בהליך בקשה לפשיטת רגל בשל מספר מקרים דומים של תלונות שהוגשו נגדה. בשנת 2020 שינתה החברה את רכיבי אבקת התינוקות שלה בעקבות ירידה במכירות, הפסיקה להשתמש בטלק המוכר שלה ועברה להשתמש בעמילן תירס. בגלל הליך פשיטת הרגל, בית המשפט הורה שלא לפתוח בבדיקת התלונות נגד החברה, אך תביעתו של הרננדס התקבלה בעקבות מצבו הבריאותי הקשה. 

התביעה המשפטית יכולה להשפיע על בקשת החברה להגיע להסדר בנוגע לפשיטת הרגל, שכן היא תלויה כעת במתלוננים נוספים, שיכולים לפתוח בתביעות דומות בעקבות תוצאת התביעה של הרננדס, מתוך ההבנה שתביעה אישית תשתלם להם יותר מהסדר שיתופי. מטעם החברה נמסר כי בכוונתה לערער על ההחלטה, אשר התקבלה לטענתה בעקבות פסיקות שגויות אשר מנעו ממנה להציג ראיות קריטיות בפני חבר המשובעים.

בכיר במחלקה המשפטית של החברה, אריק האס, אמר כי לאורך עשרות שנים בדיקות מדעיות ורפואיות אישרו את כלל מוצרי החברה, ולכן לא ניתן לקשר בין מחלתו של הרננדס לבין השימוש באבקת התינוקות של החברה. האס הוסיף כי הליך פשיטת הרגל של החברה לא יושפע או ישפיע על תוצאות התביעה הנוכחית, ובכוונתם לערער עליה.

 

הפופולריים