"הוא רץ לקוריאה הצפונית וצחק": תעלומת החייל שערק

"הוא רץ לקוריאה הצפונית וצחק": תעלומת החייל שערק
טוראי טראוויס קינג אמור היה לחזור לארצות הברית בשל עבירת משמעת – אך הוא הצטרף לסיור בגבול השמור בעולם וערק וקוריאה הצפונית. כעת בוושינגטון חוששים לגורלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חייל שערק
צילום: מסך

בארצות הברית ממשיכים לנסות ולהבין מה עלה בגורלו של טוראי ראוויס קינג – החייל שחצה אתמול את הגבול מקוריאה הדרומית לשכנתה המבודדת קוריאה הצפונית. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו כי קינגד בן ה-21 נשלח על ידי מפקדיו חזרה לארצות הברית בשל סיבות משמעתיות. עם זאת, במקום לעלות על מטוס שיקח אותו חזרה לטקסס הוא עזב את שדה התעופה והצטרף לסיור שגרתי של הצבא האמריקני בכפר פאנמוג'ום הנמצא על הגבול.

בשלב מסויים עזב קינג את הסיור, רץ לשדה פתוח, חצה את האזור המפורז בין שתי המדינות והגיע לקוריאה הצפונית. עד שראה את החייל חוצה את הגבול סיפר שתוך כדי הריצה קינג צחק בקול – "חה, חה, חה".  האזור המפורז הוא אחד המקומות המבוצרים בעולם – הוא מוקף בגדרות חשמליות, מוקשים ומצלמות מעקב. לאורך השנים מעט חיילים אמריקנים ערקו לצפון = אך כ-30 אלף צפון קוריאנים הצליחו להימלט מארצם בדרך זו.

כעת עולה השאלה כיצד ינהגו שלטונות קוריאה הצפונית בחייל? האם ינסו ליזום עסקת שבויים או שגורלו יהי זהה לגורלו של הסטודנט אוטו וורמביייר – שנכנס לקוריאה הצפונית כתיייר בשנת 2015 ונעצר זמן קצר לאחר מכן בגין האשמות שלא הובררו עד היום.. בשנת 2017 הוא שוחחר ממעצרו כשהוא בקומה. הוא הועבר לארצות הברית ומת זמן קצר לאחר מכן.

הפופולריים