את לא בן, נקודה: העובדים הופתעו - הגורילה התגלתה כנקבה

את לא בן, נקודה: העובדים הופתעו - הגורילה התגלתה כנקבה
עובדי גן חיות בארצות הברית הופתעו כשהגורילה אותה תייגו כזכר מאז הגיעה אליהם - ילדה גור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוף
צילום: מסך

עובדי גן החיות במדינת אוהיו בארצות הברית הופתעו לגלות שהגורילה אותה תייגו כזכר מאז הגיעה אליהם, ילדה גור גורילה, והתגלתה בעצם כנקבה. הגורילה סולי בת ה-8 מתגוררת בגן החיות 'קלומובוס' משנת 2019, ולטענת עובדי גן החיות היא תמיד הייתה במצב רפואי מצוין על כן היא מעולה לא הזדקקה לבדיקה רפואית.

מעבר לכך, מסבירים העובדים, רק בגיל מבוגר יותר, ניתן לראות באופן פיזי את ההבדל בין המינים, המתבטא בין היתר בגודלם, שעירותם וכתם הכסף על גבם של הזכרים, לכן, עד כה החשיבו את סולי לזכר.

חשדם התעורר ברגע שראו את סולי מטפלת ואוחזת בגור גורילה. למרות שסולי הייתה צעירה מדי בכדי שיראו עליה סממנים של מגדר, היא יכלה להיכנס להיריון- אשר גם בתחום זה ישנה בעייתיות כשלא ניתן להבחין בהיריון בקרב גורילות בשל גודלם הטבעי ומבנה גופם המאסיבי.

עובדי גן החיות אמרו שהלידה אמנם לא הייתה צפויה איך הגחת הגור לעולם הינה עובדה מרגשת במיוחד בשל הידלדלות אוכלוסיית הגורילות בעולם. הפעם, החליטו העובדים שלא להשאיר את הסוגייה באפלה ובדקו את מין הילוד- אשר התגלתה בדומה לאמה להיות גורילה נקבה.

כעת מתכוונים בגן החיות לבצע לגורה בדיקת DNA בכדי להבין מי מהזכרים הוא אביה. המועמד הפוטנציאלי הוא מנהיגם בן ה-39 של הגורילות- מאק, אך שני זכרים נוספים בני 10 ו-6 נכללים באפשרויות.

הפופולריים