גיהנום באירופה: הרוגים בשריפות הענק, הטמפרטורות מתקרבות ל-50 מעלות

הרוגים בשריפות באירופה, הטמפרטורות מתקרבות ל-50 מעלות
כוחות הכיבוי ביבשת מתקשים להשתלט על שריפות המשתוללות באיטליה, ספרד ופורטוגל. אלפים מפונים מהבתים, ארבעה הרוגים באיטליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה
צילום: מסך

גל השריפות באירופה: בנוסף לשריפות המתחוללות ביוון ובאיטליה, כעת שריפת ענק משתוללת גם במרכזו של האי גראן קנריה הספרדי ובקרבת העיר ליסבון בפורטוגל. באיטליה דיווחו הלילה על 4 הרוגים כתוצאה מהשריפות המתחוללות במספר מוקדים במדינה.

שריפות בסיציליה 

הכבאים דיווחו כי הגיבו ל-400 קריאות חרום כגון שריפות ועצים שנפלו. בחלקים מסיציליה נרשמה אמש טמפרטורה של 47.7 מעלות ואישה בת 88 מתה כתוצאה מסיבוכים בשל גל החום.. גם בחלקים אחרים של ארץ המגף הטמפרטורה חצתה את רף ה-45 מעלות.

בית באיטליה עולה באש

מפאת היובש, השריפה מתפשטת במהירות ביער בגראן קנריה, מה שאילץ את הרשויות המקומיות לפנות מאות בני אדם מבתיהם, לסגור מספר כבישים מרכזיים ולהחל במאמצי הכיבוי שבינתיים כוללים שימוש במסוקי כיבוי. החברה המפעילה את שדות התעופה הספרדיים AENA מסרה לרויטרס כי אף על פי כן, הפעילות בנמל התעופה של גראן קנריה שנמצא על חופו המזרחי של האי פועל כסדרו. כבאי מגראן קנריה סיפר: "כרגע תושבים רבים נושמים אוויר לא נקי בשל השריפות. הצלחנו בשלב זה למנוע התפשטות האש למוקדים מרכזיים אך המצב מאוד מסוכן".

השריפות בגראן קנריה 

כמו כן, ביער בקרבת היעד הפופולרי קשקאיש שבמחוז ליסבון בפורטוגל, פרצה הלילה שריפה שמתפשטת מהר אך היא, לא מעט תודות לרוחות חזקות שמקשות מאוד על מאמצי הכיבוי. מדובר בשטח מיוער של 45 קמ"ר.  ובמקביל חדשות טובות הגיעו הלילה מאלג'יריה, שם החלו לדווח הלילה כי כוחות הכיבוי השתלטו על השריפה שהשתוללה ביערות ביומיים האחרונים.

הפופולריים