את המנגינה הזאת כן אפשר להפסיק: אפגניסטן אסרה על השמעת מוזיקה בציבור

את המנגינה הזאת כן אפשר להפסיק: החוק החדש של אפגניסטן
אחרי מכוני היופי, ההשכלה הגבוהה לנשים וחוקי לבוש- הטאליבן החליטו שהגיע תורה של המוזיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה באפגניסטן
שריפה באפגניסטן צילום: אי-פי

ממשל הטאליבן השולט באפגניסטן החליט לפני מספר חודשים לאסור על נגינה והשמעה של מוזיקה בציבור, ביום שבת האחרון ננקט צעד נוסף שבו נשרפו במדורת ענק כלי נגינה רבים. נזכיר כי בשנים האחרונות בממשל נודע בחוקים ואיסורים פוגעניים שקבע בחברה, כשרובם פוגעים באופן ישיר בנשים.

לפני מספר חודשים נשללה באופן רשמי מנשים הזכות לרכוש השכלה גבוהה במדינה, צד חוקים נוספים השוללים את זכויותיהן באופן ישיר, דוגמת הכיסוי המלא של גופן ופניהן והחובה לצאת למקומות ציבוריים בליווי קרוב משפחה. בחודש שעבר הודיע הממשל על סגירת כלל מכוני היופי במדינה, כחלק מגל הפעולות שנועדו להקטין את מיקומה של האישה ולמנוע "התנהגות בלתי הולמת" לטענתם.

ביום שבת האחרון, ננקט צעד נוסף הפוגע בזכויות האזרחים, כשכלי נגינה רבים נשרפו במדורת ענק במחוז הראט בצפון אפגניסטן. האירוע הינו תוצר של ההגבלה שהכריז הממשל לפני מספר חודשים, לפיה אסור לנגן ולהשמיע מוזיקה בציבור.  מנהל מוסד מוזיקה במדינה אמר לאתר החדשות בי.בי. סי כי ממשל הטאליבן מבצע הליך של רצח התרבות באפגניסטן והרס מוזיקלי. מאז עלה הטאליבן לשלטון מוזיקאים ואנשי אמנות רבים ברחו מהמדינה, מחשש לרדיפתם, והתקרית האחרונה מהווה את ההתחלה של הגבלות הממשל בתחום התרבות המועט שנותר במדינה.

הפופולריים