ביקר את המלך על היחסים עם ישראל - ונשלח למאסר

ביקר את המלך על היחסים עם ישראל - ונשלח למאסר
עונש של חמש שנות מאסר נגזרו על אזרח מרוקני בגלל פוסטים בפייסבוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלך מרוקו מוחמד השישי
צילום: AP

גבר מרוקני נכלא לחמש שנות מאסר לאחר שביקר את המלך מוחמד השישי בפייסבוק על נרמול היחסים עם ישראל, כך דיווח היום (חמישי) הגארדיאן הבריטי. סעיד באוקיוד בן ה-48 נכלא ביום שני מכיוון שאת הדברים שרשם "ניתן לפרש כביקורת על המלך", כך אמר הסנגור אל-חסן אסוני, שהוסיף כי הוגש ערעור. לדבריו, למרות שמרשו דחה את הקשרים עם ישראל, לא הייתה לו כל כוונה להעליב את המלך.

לטענת סנגורו של באוקיוד, גזר הדין ה"קשה והבלתי ניתן להבנה" שהטיל בית-המשפט בקזבלנקה נוגע לביקורת על המלך לגבי נרמול היחסים עם ישראל.הפוסטים פורסמו בשלהי 2020, בתקופה בה מרוקו וישראל נרמלו את היחסים במסגרת הסכמי אברהם, כאשר באוקיוד חי ועבד בקטאר. הוא מחק את הרשומות ונעל את חשבונו כשגילה שהוא עומד לדין במרוקו.

בשבוע שעבר, אחרי שישראל הכירה באופן רשמי בסהרה המערבית כחלק ממרוקו, התייחס אמש לראשונה מלך מרוקו מוחמד השישי לצעד של ירושלים - ובד בבד הבהיר כי ארצו תומכת בזכותו של העם הפלסטיני למדינה. "הרצינות והלגיטימיות של מרוקו הניבו את המשך ההכרות בריבונות שלה באזור הדרומי - האחרונה שבהן ההכרה של מדינת ישראל, שכללה פתיחת קונסוליות בערים אל-עיון וא-דאח'לה והתגברות התמיכה ביוזמת מרוקו לאוטונומיה בסהרה", אמר המלך.

הפופולריים