בלי רוסיה: 40 מדינות ידונו בהסדר לסיום המלחמה באוקראינה

בלי רוסיה: 40 מדינות ידונו בהסדר לסיום המלחמה באוקראינה
נציגי המדינות הגיעו לוועידה בת יומיים בסעודיה, רוסיה מאשימה: "מגבשים קואליציה אנטי רוסית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המלחמה באוקראינה: נזק לכנסייה באודסה, יולי 2023
צילום: אי-פי

בג'דה שבסעודיה תיפתח היום (שבת) ועידה בת יומיים בהשתתפות של כ-40 נציגי מדינות במטרה לגבש הסדר שישים קץ למלחמה באוקראינה. גם נציגי אוקראינה ייקחו חלק בכינוס, יחד עם מדינות המערב ומדינות נוספות. רוסיה לא משתתפת באירוע וטוענת כי הכינוס מהווה "גיבוש קואליציה אנטי רוסית".

הוועידה תחל לאחר שהלילה סוכנות הידיעות הרוסית "טאס" דיווחה שמכלית הנושאת דגל רוסי נפגעה במתקפה אוקראינית במצר קרץ' שבים השחור. לפי הדיווח, איש מ-11 אנשי הצוות על המכלית לא נפגע. מספר בלוגרים צבאיים רוסים אמרו כי מדובר במכלית הנפט "סיג" של רוסיה, שהותקפה על ידי מזל"ט ימי אוקראיני לא הרחק מגשר קרים. לדבריהם, תושבי כפרי החוף הסמוכים שמעו פיצוץ גדול. אוקראינה לא הגיבה עד כה בפומבי על הנושא.

אסם התבואה של העולם בוער | האזינו לעוד יום

מיצר קרץ' מחבר בין הים השחור לים אזוב, ומפריד בין חצי האי קרים - חצי האי האוקראיני שסופח לרוסיה ב-2014 - לבין חצי האי טמאן ברוסיה. כלי תקשורת ממלכתיים רוסיים דיווחו גם כי התאורה בגשר קרים כבתה הלילה וכל התנועה נעצרה על רקע אזהרות ממתקפה קרובה.

ביום שישי ספינת חיל הים הרוסי ספגה פגיעה חמורה בתקיפת כלי שיט ימי לא מאויש אוקראיני ליד נמל הים השחור של רוסיה נובורוסייסק, כך אמרו מקורות ביטחוניים אוקראינים ל-BBC. מאוחר יותר הופיעו צילומים שבהם נראה לכאורה כלי השיט הלא מאויש פוגע בספינה. עם זאת, משרד ההגנה הרוסי טען כי הדף מתקפה אוקראינית על הבסיס הימי שלה בנובורוסייסק, שכללה שני מל"טים ימיים, אך לא הודה בכל נזק. 

תיעוד התקיפה לכאורה מיום שישי

הפופולריים