סוריה: ארבעה אנשי צבא נהרגו בתקיפה בדמשק המיוחסת לישראל

סוריה: ארבעה אנשי צבא נהרגו בתקיפה בדמשק המיוחסת לישראל
גורם צבאי מסר כי ישנם עוד ארבעה פצועים וכי היעד הוא עמדות באזור עיר הבירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בסוריה
צילום: AFP

סוריה: ארבעה אנשי צבא נהרגו הלילה (שני) בתקיפה אווירית באזור דמשק. גורם צבאי סורי אמר כי באירוע נפצעו עוד ארבעה חיילים וייחס את התקיפה לישראל. לפי הגורם, היעד היה מספר עמדות באזור עיר הבירה. עוד נמסר כי מערך ההגנה האווירית הסורי יירט חלק מהטילים.

על פי מקורות אופוזיציה סורים, התקיפה כוונה למחסני נשק ועמדות צבאיות של מיליציות איראניות, ובה היו שני הרוגים נוספים שזהותם לא ידועה. על פי המקורות, התקיפה הייתה באזור שדה התעופה דמשק, באזור שדה התעופה א-דימאס בפרברי הערב ובאזור ממערב לה.

התקשורת הסורית דיווחה על תקיפה באזור דמשק לפני כשלושה שבועות. סוכנות הידיעות הסורית מסרה כי הטילים שוגרו מאזור הגולן, וציינה שמערך ההגנה האווירית של צבא סוריה יירט כמעט את כולם. עוד נמסר כי שני חיילים סורים נפצעו ונגרם נזק. גוף האופוזיציה הסורי "המרכז למעקב אחר זכויות-האדם", הודיע שהתקיפה כוונה אל אתרי צבא ומחסנים של ארגון חיזבאללה, והתקיפה גרמה לשריפה.

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו יעדים באזור דמשק בסוריה לפני כחודש. על פי ההערכות, התקיפה כוונה נגד מחסנים שבהם אוחסנו אמצעי לחימה מתקדמים שהועברו מאיראן. מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי לא הופעלו. בצה"ל סרבו להתייחס לנושא.

 

הפופולריים