לקוחות חברת המוניות צריכים לחשוש? החוק הרוסי שעלול לחשוף ישראלים רבים; בחברה מכחישים

חשש מדליפת פרטי משתמשים ב-"יאנגו" ו-"יאנגו דלי"
בעקבות תקנה חדשה שתאפשר לשירות הביטחון הפדרלי ברוסיה גישה לנתוני משתמשים, ייחשפו נתונים על לקוחות חברת Yandex, הפעילה ב-20 מדינות, ביניהן ישראל; בחברה טוענים כי אין השפעה של הרגולציה הרוסית על החברה הבין לאומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוניות (אילוסטרציה)
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

דיווחים ברוסיה מעלים היום (שלישי) חשש כי בעקבות כניסתה של תקנה חדשה לתוקף בראשון בספטמבר, לשירות הביטחון הפדרלי ברוסיה תהיה גישה לנתוני משתמשים, וייחשפו נתונים על לקוחות חברת Yandex, של שירות המוניות והמשלוחים "יאנגו" ו-"יאנגו דלי". החברה פעילה ב-20 מדינות, ביניהן ישראל. לאור העובדה ששרתי חברת "יאנדקס" ממוקמים ברוסיה, יש חשש שהשלטונות עלולים לנצל לרעה פרטי משתמשים שהשתמשו בשירות החברה.

החברה השיבה לאתר האינטרנט הרוסי "מדוזה" שדיווח על חשש זה, ואמרה בהודעה מטעמה כי היא שומרת על נתוני המשתמשים שלה באופן מקודד ובכמה דרכים. לדבריהם, רק רשויות אכיפת חוק יכולות לפנות לקבלת מידע על נסיעות משתמשים אבל רק במדינות בהן נעשו הנסיעות, ומדיניות זו לא תשנה גם לאחר כניסתו של החוק החדש לתוקף. כלומר, לכאורה אין חשש שהרשויות הרוסיות ישימו ידיהן על מידע של לקוחות מחוץ לרוסיה.

תגובת יאנגו ישראל: לרגולציה הרוסית שום השפעה או יכולת להשפיע על פעילותה הבין-לאומית של יאנגו בכלל, ושל יאנגו ישראל בפרט, המאוגדת בישראל והיא חברה ישראלית. יאנגו ישראל פועלת על פי סטנדרט אבטחת הפרטיות הגבוה ביותר. אין שום מידע על לקוחות המועבר לרשויות הרוסיות כיום, ולא יהיה כזה גם בעתיד. המידע האישי של לקוחות יאנגו נשמר על פי התקנים המחמירים ביותר. מידע כזה יכול לעבור לרשויות בארץ רק על פי צו בית משפט או על פי החוק בישראל, ולרשויות בין-לאומיות רק על פי החוק הבינלאומי ובהתערבות גופים המוסמכים לכך.

 

הפופולריים