סטס דוידוב נהרג ברכס המון בלאן

סטס דוידוב נהרג ברכס המון בלאן
הישראלי בן 55 התגלגל במורד מדרון לאורך 200 מטרים בעת טיפוס הרים קבוצתי בצרפת • דוידוב, מאריאל, ניהל את המחלקה להגנת הסביבה בעירייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סטס דוידוב
צילום: מתוך הרשתות החברתיות

סטס דוידטב, מטפס ישראלי בן 55, נהרג כשנפל בעת טיפוס על רכס המון בלאן הפסגה הגבוהה ביותר במערב אירופה, כך מסרה אתמול (שלישי) משטרת צרפת. התאונה התרחשה אתמול בבוקר, בגובה של למעלה מ-3,000 מטר, כך לפי דיווח הרשויות. המטפס היה חלק מקבוצה, שלא היו מחוברים בחבל, כאשר נפל מן הצוק בעת קריסת סלעים. איש חוץ ממנו לא נפגע. בתקשורת הצרפתית דווח כי הוא התגלגל במורד המדרון לאורך 200 מטר.

דוידוב, תושב אריאל, ניהל את המחלקה להגנת הסביבה בעירייה. סטס הניח אישה - רגינה, מאמנת התעלמות אומנותית מוכרת, בן ונכד שנולד לפני שלושה חודשים.

רכס המון בלאן, צילום: פלאש 90

בשבוע שעבר שני מטפסי הרים, צרפתי והולנדי, בני 26 ו-36, נהרגו מנפילת אבנים במהלך עלייתם בחלק השוויצרי של הר מון בלאן, כך מסרה משטרת שוויץ. מטפס הרים צעיר בן 22, גם הוא הולנדי, נפצע. מפולת סלעים היא תאונה נפוצה במעבר לאורך המסלול הפופולרי לפסגת המון בלאן, המתרחשת לרוב מאוחר יותר בעונה כשההר יבש יותר. בקיץ שעבר הופסקו כל העליות במסלול בגלל הסיכון למפולות.

ממשרד החוץ נמסר: "ישראלי בן 55 נהרג היום במהלך טיול עם חבריו בהר מון בלאן בצרפת, לאחר שנפל מגובה רב. לאחר שפונה במסוק חילוץ לקבלת טיפול רפואי, נקבע מותו. הקונסול במשלחת ישראל לאו"ם בג'נבה, אשי הופמן, קיבל את הידיעה וסייע למשפחה ברגעיה הקשים. המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ מצויה בקשר עם משפחת ההרוג וכן שגרירות ישראל בפריס אשר מסייעת בהליך העברת ארונו של המנוח לישראל. צפי להעברתו ביום חמישי".

הפופולריים