ארה"ב ואיראן סיכמו על עסקת החלפת שבויים, במסגרתה תקבל איראן מיליארדים

ארה"ב ואיראן סיכמו על עסקת החלפת שבויים
כחלק מהעסקה, תקבל איראן 6 מיליארד דולרים שנמצאים בדרום קוריאה ויופשרו. כל מדינה תשחרר חמישה אסירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמינאי ביידן
צילום: איפי

ארצות הברית ואיראן סיכמו על עסקת החלפת שבויים ביניהן, כך על פי דיווח של עיתון ה"ניו יורק טיימס" אתמול (חמישי). על פי הפרטים, חמישה אזרחים אמריקניים שכלואים באיראן ישוחררו, בתמורה לשחרור מספר אזרחים איראניים הכלואים בארה"ב. על פי הדיווח, בתמורה, תקבל איראן גם שישה מיליארד דולרים שיופשרו מדרום קוריאה. דובר המל"ל האמריקני אמר כי ארה"ב קיבלה אישור לכך שאיראן שחררה מהכלא את חמשת האמריקנים שנעצרו והם הושמו במעצר בית. המשלחת האיראנית לאו"ם מסרה כי במסגרת העסקה ישוחררו חמישה איראנים שנכלאו בארה"ב. 

על פי דיווח איראני שציטט את המשלחת האיראנית לאו"ם, הכספים יועברו לקטר. שלושה מהאמריקנים ששוחררו הואשמו באישומים חסרי בסיס של ריגול, כאשר זהותם של השניים אחרים לא הוסגרה.

היועץ לביטחון לאומי האמריקני אמר בנושא: "לא ננוח ולא נשקוט עד שהאסירים יחזרו לאדמת ארה״ב. עד אז המגעים העדינים נמשכים".  גורם איראני אמר כי תהליך שחרור הכספים החל, והדגיש שהאסירים האמריקנים עדיין באיראן. השליח האמריקני לענייני איראן, אברם פלי, בירך על ההסכם ואמר על השבויים: "לא ננוח עד שהם ימריאו מאיראן ויתאחדו עם משפחותיהם" 

סנאטור דמוקרטי בכיר אמר לכאן חדשות: כמו שארה"ב עושה צעדים משמעותיים בעסקה שכזו - מצפים מישראל לצעדים משמעותיים כלפי הפלסטינים שיקדמו את פתרון שתי המדינות. מדובר בסנאטור כריס ואן הולן, שעמד לאחרונה בראש קבוצת סנאטורים דמוקרטים שקראה לשלול סיוע צבאי למצרים בגלל מצב זכויות האדם במדינה.

הפופולריים