שריפות הענק בהוואי: עלות השיקום - כ-5.5 מיליארד דולר

השריפות בהוואי: עלות השיקום - כ-5.5 מיליארד דולר
80 נהרגו עד כה בשריפות • הנזק הכבד ביותר נגרם לעיירת הנופש להאינה • התובעת הכללית של הוואי הודיעה כי משרדה יבדוק את הליך קבלת ההחלטות ואת הטיפול בשריפות. בשעות שקדמו לשריפה בלהאינה הרשויות לא הפעילו את האזעקות, והסתמכו על דיווחים ברשתות חברתיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפות בהוואי, אוגוסט 2023
צילום: אי-פי

מניין הנספים בשריפות הענקיות בהוואי עלה היום (שבת) ל-80. על פי הרשויות, השריפה באי מאווי, שבגללה פונו תושבים מהאזור, "נמצאת בשליטה של 80%". הנזק הכבד ביותר שגרמו שריפות הענק השבוע בהוואי נגרם לעיירת הנופש להאינה, שבה נשרפו שכונות רבות עד היסוד. עלות שיקום העיירה הוערכה בכ-5.5 מיליארד דולרים על ידי הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום האמריקנית. לפי ההערכה, כ-2,207 מבנים ניזוקו או נהרסו כתוצאה מהשריפות, וכ-2,170 דונמים נשרפו.

השריפות בהוואי (צילום: רויטרס)

התובעת הכללית של הוואי, אן לופז, הודיעה כי משרדה יבדוק את הליך קבלת ההחלטות ואת הטיפול בשריפות. בשעות שקדמו לשריפה בלהאינה הרשויות לא הפעילו את האזעקות, והסתמכו על דיווחים ברשתות חברתיות שהגיעו לקהל מצומצם בהרבה.

יותר מ-1,700 מבנים ניזוקו בלהאינה ואלפי בני אדם באזור עדיין לא יצרו קשר עם קרוביהם. מושל הוואי ג'וז גרין אומר כי מדובר באסון הטבע החמור ביותר בתולדות המדינה. במסיבת עיתונאים שערכו אתמול נציגי הרשויות באי נאמר כי אזורים שלמים בלהאינה נחרבו לחלוטין ושמאמצי השיקום יימשכו חודשים ושנים. 

השריפות בהוואי

ביום חמישי חתם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן על הצהרה שמכירה במתרחש באי מאווי "אסון טבע משמעותי", צעד שמאפשר העברת סיוע פדרלי נרחב יותר למאבק בשריפות. 

הפופולריים