"הוא פחדן": חילופי האשמות בין מאסק וצוקרברג

"הוא פחדן": חילופי האשמות בין מאסק וצוקרברג
האם קרב האגרוף בין שני המולטי-מיליארדרים אכן יתממש?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טוויטר מטא פייסבוק אינסטגרם
צילום: אי-פי

המיליארדרים אילון מאסק (טוויטר) ומארק צוקרברג (מטא) החליטו להשתתף בקרב היאבקות האחד נגד השני, הנערך מאחורי גדרות (cage match). תוכנן כי מטרת הקרב, שאמור למשוך אליו צופים רבים, היא לאסוף כספים שיתרמו לבתי חולים לילדים. אולם, חודשיים עברו מאז הסיכום בין שני המיליארדרים - והקרב לא נראה באופק.

צוקרברג פרסם אתמול (ראשון) ברשת החברתית החדשה שלו תרד'ס, כי "מאסק לא רציני" לגבי הקרב ו"שהגיע הזמן להמשיך הלאה". בהמשך הוא פירט את הניסיונות שלו לגרום לקרב להתממש - מהצעת תאריך ועד הפיכת הקרב לאירוע צדקה באופן רשמי, אבל לטענתו מאסק לא שיתף עימו פעולה.

הפוסט של צוקרברג

"אילון לא היה מוכן להסכים איתי על תאריך, ואחרי זה אמר שהוא צריך לעבור ניתוח", צוקרברג כתב. לטענתו, מאסק אף ביקש ממנו לעשות קרב אימון בחצר האחורית שלו. בסיום הפוסט, צוקרברג אמר שאם אילון יהיה באמת רציני לגבי קרב אגרוף מולו, הוא "ידע איך להשיג אותי". הצוקרברג הוסיף בעקיצה, שבינתיים הוא יתמקד בתחרויות מול אנשים שלוקחים את ענף האגרוף ברצינות. 

לאחר פרסום ההאשמות הללו, אילון מאסק לא נשאר חייב. בציוץ מהפרופיל הרשמי שלו, מאסק קרא לצוקרברג "תרנגול" - כינוי לפחדן. האם אכן היריבות בין השניים תמשיך להישאר רק ב"כותלי" הרשת?

התגובה של מאסק

הסאגה החלה כשמאסק צייץ ב21.6 שהוא מזמין את צוקרברג לקרב שכזה. זה היה רגע לפני שאינסטגרם, בבעלות מטה, הציגה את תרד'ס כמתחרה לטוויטר של מאסק. הבעלים של מטא השיב להצעה וכתב "שלח לי מיקום", ואכן מאסק פרסם בתגובה שם של מוסד בלאס וגאס, בו נערכים קרבות UFC (אמנויות לחימה משולבות).

מאז ההצעה, שני המילארדרים התגרו האחד בשני דרך הרשתות החברתיות, כאשר באחת הפעמים צוקרברג פרסם תמונות שלו מתאמן ללא חולצה. במקביל, פרשנים ברחבי העולם ניסו לאמוד את הסיכויים של כל אחד מהם לנצח בקרב, ורבים טענו כי ייתכן ולצוקרברג (39) יהיה יתרון על מאסק (51) כיוון שהוא צעיר ממנו ומתאמן באמנויות לחימה משולבות. לאחרונה התחרה בטורנירים של ג'יו-ג'יסטו.

צוקרברג עם מתאבקים.                             צילום: חשבון האינסטגרם stylebender

אילון מאסק פירט את חזונו לקרב מול צוקרברג בציוץ, ותיאר כי הוא רוצה שהקרב יהיה באווירת רומא העתיקה ויתרחש באיטליה. הוא הוסיף, כי שוחח עם ראש ממשלת איטליה ועם שר התרבות האיטלקי על תכנון הקרב העתידי.

שר התרבות האיטלקי, ג'נארו סנג'וליאנו, אישר את השיחה בין השניים ואף יצא בהצהרה כי "אירוע הצדקה הגדול" יהדהד את ההיסטוריה האיטלקית, תוך שמירה על המורשת התרבותית שלה. סנג'וליאנו הוסיף כי "סכום משמעותי, מיליונים רבים" צפויים להיתרם לשני בתי חולים לילדים איטלקיים כתוצאה מאירוח הקרב.

הפופולריים