רוסיה: 35 הרוגים בפיצוץ בתחנת דלק, בהם "סקרנים"

רוסיה: 35 הרוגים בפיצוץ בתחנת דלק, בהם "סקרנים"
האסון נגרם לאחר ששריפה שפרצה במחסן סמוך התפשטה למאגר הדלק של התחנה. חלק מההרוגים הם "סקרנים" שהתאספו לצפות בשריפה במוסך. משפחתו של כל הרוג באסון תקבל מהשלטונות מיליון רובל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה
צילום: צילום

טרגדיה בקווקז: לפחות 35 בני אדם נהרגו אמש (שני) בפיצוץ אדיר שהחריד תחנת דלק במחצ'קלה, בירת חבל דגסטן ברוסיה. נסיבות הפיצוץ עדיין לא ברורות, אך ברוסיה מעריכים כי תחזוקה ירודה של התחנה היא זו שהובילה לאסון הכבד.

על פי חלק מהעדויות במקום, האירוע החל בשריפה במוסך הסמוך לתחנת הדלק. חלק מההרוגים הם "סקרנים" שהתאספו לצפות בשריפה במוסך. אלא ששריפה זו התפשטה בין היתר למאגר הדלק של התחנה וכך נגרם הפיצוץ האדיר. ההערכה היא כי תחזוקה טובה יותר של התחנה הייתה יכולה למנוע את האסון, כמו כן לא היה כל מכשול שיעצור את האש בדרך למצבורי הדלק. דגסטן הוא אחד החבלים העניים ברוסיה והתשתיות בו לקויות ביותר.

מספר ההרוגים עלה בהתמדה בשעות הלילה, תוך כדי שכוחות ההצלה הוציאו גופות של נספים מתחת להריסות של מבנה תחנת הדלק. כמה עשרות בני אדם נוספים ששהו במקום מאושפזים בבתי חולים מקומיים. על פי הודעת הרשויות במחצ'קלה, משפחתו של הרוג בפיצוץ תקבל סכום של מיליון רובל. משפחות הפצועים יקבלו סכומים שנעים בין 200 ל-400 אלף רובל.

הפופולריים