בפעם השנייה תוך 48 שעות: פיצוץ במחסן נשק בסוריה

בפעם השנייה תוך 48 שעות: פיצוץ במחסן נשק בסוריה
לפי המרכז הסורי לזכויות אדם, לא ברור אם הטילים של חיזבאללה או של צבא אסד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה בסוריה
צילום: .

המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציה, דיווח היום (שלישי) על פיצוץ שהתרחש הלילה במחסן טילים סוריה - בפעם השנייה בתוך 48 שעות. לפי הדיווח, הפיצוץ, שהתרחש במחסן בפרברי דמשק, היה פנימי וגרם לנזק חומרי ופגיעות בנפש. עדיין לא ידוע אם מחסני הטילים שייכים לחיזבאללה או לצבא סוריה. המרכז הסורי לזכויות אדם מציין שבאזור ישנם מחסני טילים ותחמושת של חיזבאללה משנת 2006.

בתחילת השבוע דיווח הארגון על פיצוץ במחסנים של מיליציות איראניות במערב דמשק. סוכנות הידיעות הרוסית ספוטניק יחסה את התקיפה לישראל, ודיווחה שבכיר בטחוני מסר שמטוסים ישראליים ירו כמה טילים משטח ישראל לכיוון הבירה הסורית. המקור הוסיף שצוותים טכניים והנדסיים של צבא סוריה יצאו לבדוק את הנזקים בעמדות שנפגעו. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האוויריות של סוריה הופעלו בעקבות התקיפה. בישראל סירבו להתייחס לפרסומים זרים.

בשבוע שעבר דווח כי ארבעה אנשי צבא סורים נהרגו בתקיפה אווירית באזור דמשק. גורם צבאי סורי אמר כי באירוע נפצעו עוד ארבעה חיילים וייחס את התקיפה לישראל. לפי הגורם, היעד היה מספר עמדות באזור עיר הבירה. עוד נמסר כי מערך ההגנה האווירית הסורי יירט חלק מהטילים. על פי מקורות אופוזיציה סורים, התקיפה כוונה למחסני נשק ועמדות צבאיות של מיליציות איראניות, ובה היו שני הרוגים נוספים שזהותם לא ידועה.

הפופולריים