מוזיאון אושוויץ נגד אילון מאסק

מוזיאון אושוויץ נגד אילון מאסק
בעליה של הרשת החברתית X הודיע כי לא ייאפשר לחסום משתמשים. אתר מחנה ההשמדה: "חסימה מספקת דרך להגן על זכרם של אנשים שסבלו ונרצחו באושוויץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחנה ההשמדה אושוויץ ואילון מאסק
צילום: נתי שוחט, פלאש 90; אי.פי

אילון מאסק, בעליה של הרשת החברתית X (לשעבר טוויטר) הודיע אמש (שישי) בציוץ קצר כי יבטל את האפשרות לחסום משתמשים, ועורר סערת רשת גדולה, כשבראש המגיבים חשבון המוזיאון במחנה ההשמדה אושוויץ, שסופג תגובות אנטישמיות רבות לפרסומיו, וגם נוהג לחסום את אותם מגיבים.

הציוץ של מאסק בנוגע לחסימת חשבונות

אתר אושוויץ העלה כמה דוגמאות לתגובות אחרונות לפרסומיו (בד״כ אודות יהודים שנספו במחנה), כגון: "תאי גזים הם אגדה. חקירה כנה תוכיח זו", וגם "לא מעניין אף אחד סיפורי השקר שלכם, אנחנו יודעים שאתם המזוהמים שולטים בעולם".

המוזיאון כתב בנושא החסימות ברשת: "בחרנו לחסום משתמשים שמקדמים הכחשה ושנאה. החלטה זו נובעת ממסירות עמוקה למשימה שלנו. אנחנו צריכים לאפשר מרחב בטוח לשם כך. התדיינות עם אנשים וחשבונות המבקשים לנצל לרעה את זכרם של קורבנות אושוויץ נוגד את הערכים שאנו מאמינים בהם".

"אנשים אלה אינם מחפשים שיח", נכתב בהודעה. "הם שואפים לגרום לכאב. בהקשר זה, חסימה היא צעד הכרחי כדי להבטיח שהקולות המזיקים הללו לא ימשיכו בהתקפות החוזרות ונשנות שלהם על הזיכרון. בעידן הדיגיטלי של היום, פלטפורמות המדיה החברתית נושאות באחריות מוסרית משמעותית. עליהן להתמודד באופן אקטיבי עם דברי שנאה ולעצור את הנורמליזציה שלהם. פלטפורמה שמתעלמת מהצורך להגן על זכר הקורבנות מוכיחה התעלמות מיצירת סביבה מקוונת מכבדת ואמפטית".

ואז מחדד אתר אושוויץ את הביקורת נגד מאסק: "חסימת משתמשים אינה פעולה גרידא, זה אמצעי מעשי. לעתים קרובות, דיווח על חשבונות שמפיצים עוינות נשאר ללא מענה. חסימה מספקת דרך להגן על זכרם של אנשים שסבלו ונרצחו באושוויץ".

הפופולריים