דיווח: עובדי שגרירות מישראל התערבו בהליכים משפטיים בבריטניה

דיווח: עובדי שגרירות מישראל התערבו בהליכי משפט בבריטניה
הגרדיאן הבריטי דיווח כי עובדי השגרירות בלונדון ניסו להשפיע על תיקים בבית המשפט הנוגעים למפגינים פלסטינים • בפברואר האחרון דווח כי עובדי השגרירות ביקשו להתערב גם בתיקים הנוגעים למעצרים של פושעי מלחמה ישראלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל ישראל, לונדון
צילום: AP

עיתון "הגרדיאן" הבריטי דיווח היום (ראשון) על חשיפת ניסיונות מצד עובדי השגרירות הישראלית בלונדון להשפיע ולהתערב בתיקים משפטיים הנידונים בבית המשפט הבריטי. על פי הדיווח, מרבית המקרים נוגעים להעמדתם לדין של מפגינים פלסטינים המשתייכים לתנועת האקטיביסטים "Palestine Action", שמפגינה בעיקר נגד מתקנים של יצרנית הנשק הישראלית "אלביט" בממלכה.

המסמכים, שהגיעו באופן ציבורי אל מערכת העיתון, חושפים שעובדי השגרירות מישראל ניסו להפעיל לחץ על מנכ"ל משרד התובע הכללי, דאגלס ווילסון, לפעול כרצונם בנוגע לתיקים של אותם מפגינים על אדמת בריטניה. המסמכים אמנם לא הציגו באופן ברור את ניסיונות ההתערבות של העובדים הישראלים, אך תיעוד המשך ההתכתבויות ביניהם לבין ווילסון מצביע על הקשר וניסיונות ההתערבות.

דוברת שגרירות ישראל בלונדון הגיבה לדברים ואמרה כי השגרירות ועובדיה מכבדים את העצמאות של מערכת המשפט הבריטית, ובשום פנים ואופן לא ניסו להתערב בהליכים משפטיים. לדבריה, השגרירות מעלה כחלק מעבודתה השוטפת חששות ומודעות בנוגע לתקיפות נגד גורמים המקושרים לישראל.

בפברואר האחרון התרחש מקרה דומה בממלכה, כאשר דווח שעובדי השגרירות ביקשו להתערב בתיקים הנוגעים למעצרים של לכאורה, פושעי מלחמה ישראלים. בתגובה לכך, ענה ווילסון בהתכתבויות כי הנהלים סביב נושא המעצרים והחסינות הדיפלומטית הוחמרו - וייעץ לעובדים לפנות למשרד החוץ הבריטי.

הפופולריים