מילקשייק קטלני: שלושה בני אדם מתו בארצות הברית

מילקשייק קטלני: שלושה בני אדם מתו בארצות הברית
לקוחות מסעדת בורגרים במדינת וושינגטון מצאו את מותם לאחר שנדבקו בחיידק הליסטריה שהיה במשקה . סועדים נוספים נשלחו לבדיקות רפואיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מילקשייק
צילום: מסך

מילקשייק נגוע בחיידק הליסטריה גרם למותם של שלושה אנשים בארה"ב. משרד הבריאות האמריקני אישר היום (שלישי) את הימצאותו של החיידק במשקה שנמכר במסעדת ההמבורגרים Frugals בטקומה במדינת וושינגטון. בנוסף לשלושת האנשים שמתו, שישה נוספים בגילאים 79-40 אושפזו בבית החולים. ממצאי הדו"ח של משרד הבריאות חשפו כי החיידק נמצא גם במכונות הגלידה של המסעדה, וזאת עקב ניקיון לקוי.

על פי המלצת משרד הבריאות, כל הלקוחות ששתו מילקשייק בסניף הספציפי של המסעדה בין התאריכים 29 במאי עד 7 באוגוסט, נקראים לגשת לבדיקה רפואית במידה והם חווים תסמיני הידבקות, תוך שימת דגש לכך שהחיידק יכול להתפתח בגוף האדם עד שבעים יום מרגע החשיפה אליו.

חיידק הליסטריה גורם להרעלת מזון, המלווה בסימני שפעת כמו חום, כאבי שרירים, בחילות והקאות, אך יכולה להוביל גם לסימנים חמורים יותר כמו דלקת קרום המוח, דלקת קרום הלב ודלקת ריאות. אוכלוסיות הנמצאות בסיכון מרבי מפני המחלה שגורם החיידק הינן קשישים ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת, ונשים הרות - אשר יכולות לסבול מזיהום ופגיעה בעובר. המחלה מועברת בעיקר דרך אכילת מזון מזוהם בחיידק, כתוצאה מחוסר היגיינה.

המסעדה פרסמה הצהרה בה הודיעה על שיתוף פעולה עם המחלקה למחלות זיהומיות, וטיפול בכל המתקנים במסעדה, והביעה צער על מות הלקוחות. נדגיש כי משרד הבריאות האמריקני טען בדו"ח כי לא נשקפת סכנה לאכילה בשאר מסעדות הרשת.

הפופולריים