דיווח: עשרות מל"טים אוקראיניים שוגרו במתקפה על קרים

דיווח: עשרות מל"טים אוקראיניים שוגרו במתקפה על קרים
כוחות אוקראיניים נחתו בחצי האי כחלק ממתקפה על מתקנים של צבא רוסיה • משרד ההגנה הרוסי טוען למתקפה שכוללת 42 מל"טים שיורטו • המתקפה - במוצאי יום העצמאות האוקראיני, ובמלאת שנה וחצי לפלישה הרוסית לאוקראינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחם אוקראיני משגר מל"ט, אווגוסט 2023
צילום: אי-פי

כוחות אוקראיניים ביצעו לפנות בוקר (שישי) את אחת הפעולות המורכבות והשאפתניות שלהם עד כה נגד מתקנים צבאיים רוסיים באזור הכבוש של קרים, כך לפי גורמים בקייב. משרד ההגנה הרוסי טען שהכוחות האוקראיניים שיגרו הלילה 42 מל"טים ארוכי טווח לקרים, כשתשעה נורו על ידי סוללות ההגנה האווירית ו-33 האחרים הושבתו על ידי מערכות לוחמה אלקטרונית. הרוסים לא דיווחו כמה מל"טים פגעו ביעדיהם.

לפי המודיעין האוקראיני, כוחות מיוחדים נחתו בחוף המערבי של קרים, סמוך ליישובים אולניבקה ומאיאק, בפעולה משותפת עם חיל הים של המדינה. במשרד ההגנה האוקראיני עדכנו ש"בזמן ביצוע המשימה, חיילים אוקראינים התעמתו עם יחידות הכובש. כתוצאה מכך, האויב ספג אבדות בקרב אנשיו והרס את ציוד האויב". הערכות שונות מדברות על 30 הרוגים בקרב צבא רוסיה.

תוך כדי הפשיטה על קרים, הונף הדגל האוקראיני על שטח חצי האי הכבוש. אוקראינה הגבירה לאחרונה את התקפות המל"טים שלה על קרים בינסיון לשבש את מאמצי הלוגיסטיקה והאספקה ​​הרוסית. המתקפה מתרחשת במוצאי יום העצמאות האוקראיני, ובמלאת שנה וחצי לפלישה הרוסית לאוקראינה.

הפופולריים