הישראלים שנחתו בסעודיה שבו לתל אביב

הישראלים שנחתו בסעודיה שבו לתל אביב

נתניהו הודה לרשויות סעודיה על היחס החם שהעניקו לנוסעים הישראלית: "מעריך מאד את השכנות הטובה" • ישראליות שהיו על המטוס שביצע נחיתת חירום סיפרו לכאן רשת ב: "דיילים רצו באטרף, נורות החירום הבהבו, קיבלנו עדכון שאנחנו בנחיתת חירום"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אייר סיישל בנתבג הטיסה סעודיה
צילום: ללא

הישראלים שנחתו בסעודיה אמש עקב תקלה במטוס שבו היום (שלישי) לתל אביב בטיסה מיוחדת של אייר סיישל שיצאה מדובאי. מוקדם יותר הודה ראש הממשלה בנימין נתניהו לסעודים שטיפלו בנוסעים הישראלים שנחתו בפתאומיות במדינתם. "מאוד מעריך את היחס החם של הרשויות הסעודיות לנוסעים הישראלים שהמטוס שלהם נקלע למצוקה ונאלץ לנחות נחיתת חירום בג'דה. שמח שכולם חוזרים הביתה. מעריך את השכנות הטובה", הוא אמר. 

128 הישראלים שנחתו בג'דה העבירו את הלילה במלון הממוקם בשדה התעופה בבירה. עמנואל כרמל ואוולינה בנדר, שתי נוסעות שהיו על הטיסה, סיפרו: "בדרך חזרה מסיישל התחילו בעיות במטוס ואז הוא עשה נחיתת חירום, מזל שזה לא היה מעל הים. היו דיילים שרצו באטרף, היו בעיות בחשמל, נורות החירום הבהבו, שמנו לב רק אחרי שזה קרה אז קיבלנו עדכון שאנחנו בנחיתת חירום. היינו בשוק, פאניקה, חלק מהאנשים בכו, עדכנו אותנו שאין אישור לרדת מהמטוס בינתיים. הקברניט דיבר איתנו, לפעמים גם הדיילת, הייתה מישהי שהתחילה לגשת לקברניט, כאילו היא רוצה לבקש להחליף מנהל".

האזינו לריאיון המלא עם נוסעות המטוס בכאן רשת ב

שרון ליכט-פטרן, אחת מהנוסעות שנחתו בסעודיה, אמרה לכאן חדשות: "כשהודיעו במטוס על נחיתה בסעודיה היה מאוד מלחיץ. לא היה ברור מה הולך להיות. מדי פעם הקפטן עדכן שהם בקשר עם משרד החוץ והרשויות ושאין עדיין אישור לרדת מהמטוס. היינו במטוס בערך שלוש שעות בהן לא היה חשמל והשירותים לא היו שמישים. ברגע שהוחלט שאנחנו נשארים כאן קיבלו אותנו יפה מאוד, נתנו יחס מדהים. כולם חייכו ויצאו מגדרם לעזור, ליוו אותנו למלון וסידרו חדרים לכולם".

הפופולריים