פרשת הנשיקה: שר הספורט הספרדי בירך על התוכנית לשינוי מבנה ההתאחדות

שר הספורט הספרדי בירך על התוכנית לשינוי מבנה ההתאחדות
השר אמר בדבריו כי הגיע הסוף לאפליית נשים בספורט בספרד, וכי המדינה עדה לתגובת נגד חברתית וספורטיבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיקה של נשיא התאחדות הכדורגל עם החלוצה
צילום: ללא קרדיט

שר הספורט הספרדי אמר היום (שלישי) כי ממשלת ספרד מברכת את על התוכנית לביצוע שינויים במבנה ההתאחדות לכדורגל, עקב "פרשת הנשיקה" שמסעירה את המדינה. בדבריו אמר השר כי הגיע הסוף לאפליית נשים בספורט בספרד, וכי המדינה עדה לתגובת נגד חברתית וספורטיבית.

אתמול נערכו במדריד הפגנות נגד נשיא ההתאחדות לכדורגל הספרדי לואיס רוביאלס. נשיא המועצה לספורט הספרדי קיים באותו הערב מסע תעמולה בו אמר כי הוא מודאג מתדמיתה של ספרד בעקבות התנהלות הפרשה, דבר שעלול להעמיד בסכנה את הצעתה של ספרד לארח ב-2030 את המונדיאל.

עוד הוא הבהיר כי עדיין לא התקבלה החלטה של בית-דין אדמיניסטרטיבי לענייני ספורט לפתוח בהליכים להשעיית רוביאלס, אשר חזר בו מהתפטרותו, וגם שממשלת ספרד נמצאת בקשר עם פיפ"א כל הזמן. זאת כשבמקביל התנהלה פגישת חירום של ההתאחדות הספרדית לכדורגל בנוגע לפרשה.

הסערה החלה אחרי שנשיא התאחדות הכדורגלת הספרדית תועד כשהוא מנשק את הכדורגלנית הספרדייה ג'ני הרמוסו לאחר זכיית הנבחרת במונדיאל הנשים. ביום שישי רוביאלס חזר בו מהחלטתו להתפטר לאחר הסערה והאשים את "הפמיניזם המכשיל" שהוא "נגע גדול בספרד". הנשיא הספרדי טען שמנסים להפוך שקרים לאמת. רוביאלס, כמו השחקנית, טוען כי הנשיקה הייתה בהסכמה. "היא אחזה בי ושאלתי אותה 'אם אפשר קטנה' והיא אמרה כן", כתב. עוד הוא אמר: "הפמיניזם עשה לי התנקשות חברתית".

הפופולריים