המיליארדר מוחמד אל-פאייד הלך לעולמו בגיל 94

המיליארדר מוחמד אל-פאייד הלך לעולמו בגיל 94
בנו דודי אל-פאייד נהרג עם זוגתו הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים בפריז, באוגוסט 1997
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד אל-פאייד
צילום: AP, סיימון דוסון

מוחמד אל-פאייד אביו של בן זוגה של הנסיכה דיאנה, דודי אל-פאייד, שנהרג עמה בתאונה בפריז, הלך לעולמו ביום רביעי האחרון והוא בן 94 במותו, כך דיווחו הלילה (שישי) כלי תקשורת בבריטניה. אל-פאייד, איש עסקים מצרי-בריטי החזיק ברשת "הרודס", במלון "ריץ" בצרפת ובקבוצת הכדורגל האנגלית "פולהאם".

אל-פאייד נולד בשנת 1929 באלכסנדריה שבמצרים. את דרכו המקצועית החל במכירת משקאות תוססים ובהמשך במכירת מכונות תפירה. את הונו גרף מעסקי נדל"ן, הובלות ובנייה במזרח התיכון ובאירופה. שמו עלה לכותרות בבריטניה בשנות ה-80 כאשר רכש יחד עם אחיו כ-30% ממניות קבוצת "בית פרייזר". כשנה לאחר מכן רכשו האחים את רשת "הרודס" תמורת 615 מיליון פאונד. 

אל-פאייד סבר כי משפחת המלוכה ובייחוד בעלה של המלכה אליזבת - הנסיך פיליפ, היו מעורבים בתאונה בה נהרגו הנסיכה דיאנה ובנו. הוא טען כי משפחת המלוכה התנגדה לכך שהנסיכה תנהל מערכת יחסים רומנטית עם אדם מצרי ומוסלמי.

בתוך כך, בהקלטות שפרסמה אתמול רשת איי-בי-סי האמריקנית, נשמעה הנסיכה המנוחה אומרת כי המלך צ'רלס התאכזב מהולדת הנסיך הארי - משום שרצה לדבריה שתיוולד להם בת. מדובר בהקלטות שדיאנה קיימה בסתר בתחילת שנות ה-90, כשעוד הייתה נשואה לצ'רלס.

  

הפופולריים