החטא ועונשו: 22 שנות מאסר לאחד ממארגני אירועי הקפיטול

החטא ועונשו: 22 שנות מאסר לאחד ממארגני אירועי הקפיטול
הנרי (אנריקה) טאריו, מנהיג ארגון ימין קיצוני אמריקני הורשע על שתכנן את ההסתערות על בניין הפרלמנט בינואר 2021
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרי (אנריקה) טאריו
צילום: רויטרס

ארצות הברית: 22 שנות מאסר נגזרו היום (רביעי) על הנרי אנריקה טאריו, מי שהנהיג בעבר את ארגון הימין הקיצוני Proud Boys, על חלקו בארגון אירועי "6 בינואר", אירועי ההסתערות על הגבעת קפיטול בינואר 2021. מדובר בעונש הכבד ביותר שנגזר עד כה על משתתפים ומארגנים של האירוע. טאריו הואשם בכך שהארגון בראשו עמד פעל לארגן את ההסתערות, ובכך שנטל חלק פעיל בהתקפת השוטרים שהגנו על הקפיטול. עד כה הועמדו לדין יותר מ-1,100 פורעים שהשתתפו באירועי "6 בינואר". 

 

טאריו עצמו לא נכח באירועי ההסתערות על הקפיטול, זאת בשל צו מונע מוקדם יותר של שופט אחר נגדו. עורכי דינו השתמשו בכך כדי לטעון שלא הייתה לו שום השפעה ישירה על הפרעות בקפיטול. אך טאריו הורשע בארגון ותכנון האירועים בידי הארגון שעמד בחוד החנית של תכנון הפרעות וההשתתפות בהן בפועל, כולל תקיפות השוטרים.

במסגרת אירועי "6 בינואר", המוני תומכיו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ הסתערו על גבעת הקפיטול בוושינגטון הבירה, בהוראתו, במטרה למנוע מהקונגרס האמריקאי לאשרר את בחירתו של ג'ו ביידן לנשיאות. זאת, מתוך האמונה השקרית שהבחירות "נגנבו" ותוצאותיהן זויפו, וטראמפ הוא המנצח החוקי שלהם – טענה שטראמפ חזר והשמיע, והוא חוזר ומשמיע עד היום.

הפופולריים