ללא חשמל ומים: מאות ישראלים תקועים כתוצאה משיטפונות ענק ביוון

מאות ישראלים תקועים כתוצאה משיטפונות ענק ביוון
יוון, טורקיה ובולגריה ספגו אבידות קשות במהלך הסופה • סמדר אימור, תיירת ישראלית ביוון לכאן חדשות: "אין לנו מים וחשמל, ואנחנו לא יודעים אם תגיע אספקה של מים בעתיד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: איי-פי

הסופה "דניאל" ממשיכה גם היום (רביעי) להסעיר את יוון, טורקיה ובולגריה, כאשר גורמים רשמיים מוסרים שלפחות 12 בני אדם נהרגו כתוצאה מנזקיה. בנוסף, ישנם שלושה נעדרים בקרבת העיר וולוס ביוון, 

ביוון הסופה גרמה לשיטפונות קטלניים וכאמור, שניים נהרגו במדינה ושלושה נוספים נעדרים. השירות המטאורלוגי של המדינה אמרו שבפרק זמן של 24 שעות ירדו במחוז מגנסיה בין 600 ל-800 מ"מ גשם.

איציק זוארץ, שליח כאן חדשות ליוון, דיווח מחצי האי פיליון במרכז יוון, שנכון לשעה זו מצוי במוקד הסערה, וסיפר על מאות ישראלים שמנסים להימלט מהאזור, תוך כדי היתקלויות בקשיים רבים כתוצאה מקריסת גשרים וכבישים הרוסים. הנסיבות הקשות גרמו לחוסרים במזון ומים, ואי אספקת חשמל למרבית היוונים והישראלים באזור.

סמדר אימור, שנמצאת בחופשה משפחתית במחוז פיליון ביוון, סיפרה לכאן חדשות על החופשה שהשתבשה: "יש הרבה נזקים בכבישים ודרכים ואי אפשר להתנייד עם מכוניות".

"אנחנו כרגע בלי חשמל ומים, אז הלכנו לסופרמרקט להביא כמה בקבוקי מים", סיפרה אימור. "אבל אנחנו לא יודעים אם תהיה אספקה של מים לסופרמרקט עצמו בעתיד", אמרה והוסיפה כי היא ומשפחתה "בהרגשה שכל מה שיכל להיהרס - נהרס". 

בטורקיה ישנם ארבעה נעדרים בשל שיטפונות במחוז קירקלארי הסמוך לגבול בולגריה עם יוון. לדברי שר הפנים של טורקיה עלי ירליקיה הנעדרים הם חלק מקבוצה של 12 בני אדם ששהו באזור לרגל חופשה. השר הוסיף כי כוחות ההצלה איתרו במחוז ארבע גופות וחילצו כשמונה בני אדם ממצבים מסוכנים.

בבולגריה הודיע ראש הממשלה ניקולאי דנקוב כי שני בני אדם נהרגו כתוצאה משיטפונות שפקדו את החופים הדרומיים של הים השחור. מאות בני אדם ששהו באזור לרגל חופשות פונו מהאזור. בבולגריה ציינו כי הצפות היו נדירות מאוד בים השחור – אך מדובר בתופעה מתגברת בשל שינויי האקלים.

 

הפופולריים