השיטפונות בלוב: יותר מ-2,000 הרוגים בעקבות הסופה "דניאל"

השיטפונות בלוב: יותר מ-2,000 הרוגים בעקבות הסופה דניאל
שר הבריאות המקומי העריך שמספר הנספים באסון יעלה וקרא למדינות העולם לסייע. הוא העריך שהשיטפונות הקשים אירעו בעקבות קריסת שני סכרים בעיר דרנה. יותר מ-9,000 נעדרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השיטפונות בלוב
צילום: אי-פי

מספר ההרוגים בלוב בעקבות הסופה "דניאל" שהכתה במדינה עלה היום (שלישי) ל-2,800. שר הבריאות במדינה, עות'מאן עבד אלג'ליל, העריך כי מספר הנספים יגיע לעשרת אלפים. בריאיון לערוץ "אלערביה" אמר כי לוב זקוקה בדחיפות לצוותי הצלה ושארצו מקבלת סיוע מבחוץ דרך נמלי טוברוק ובנינה. אלחוויג' קרא למדינות העולם להעניק לארצו סיוע כדי לשקם את האזורים שנפגעו בסופה.

הסופה, שחוללה שיטפונות חסרי תקדים ביוון וגרמה להרס גם בטורקיה ובולגריה, נעה דרומה והכתה במזרח לוב. דוברת המועצה הנשיאותית בלוב, נג'ווה ווהיבה, אומרת שלוב ביקשה סיוע ממדינות אחיות וידידותיות ומארגונים בינלאומיים וציינה שהאסון בלוב גדול מהצפוי ומיכולת השלטונות, המתנדבים, צוותי ההצלה והצוותים הרפואיים להתמודד איתה למרות שננקטו צעדים מקדימים. 

שר הבריאות המקומי הוסיף כי רבות מהגופות של הנספים בסופה "דניאל" נסחפו לים. לדבריו, ייתכן שהשיטפונות הם כתוצאה מקריסת שני סכרים בעיר דרנה במזרח לוב. הסהר האדום בלוב אומר שמספר הנעדרים הוא למעלה מ-9,000 וקשה לקבוע מה עלה בגורלם.

דובר מנגנון ההצלה והחרום בלוב, אוסאמה עלי, אמר שמספר ההרוגים מגיע לאלפים בעיר דרנה, בעיר חוף בין ההרים שנהרסה וסביבה נמחקו כפרים שלמים. בריאיון לערוץ אלערבי, הדגיש עלי שהמצב ההומניטרי רע מאוד מאוד, "קשה לתאר במילים ולא בדמעות, זהו אסון בכל מובן של המילה, אני לא יכול להכריז על מספר ההרוגים שהגיע אלי משום שהמספר הוא אסון גדול מאוד". 

אתמול הכריזו הרשויות בלוב על המקומות שנפגעו מן השיטפונות "אזורים מוכי אסון" והודיעו על הקצאת משאבים לטובת פעולות חילוץ והצלה של תושבים. אתמול הודיע ראש ממשלת האחדות בלוב, עבד אל-חמיד דביבה, על שלושה ימי אבל לאומי והורדת הדגלים בשל מותם של הנספים בשיטפונות במדינה. דביבה הורה לכל מנגנוני המדינה ומוסדותיה להעניק כל שנדרש "לסיוע לאנשינו שניזוקו בשטיפונות". 

הפופולריים