קים בפגישה עם פוטין: "רוסיה יצאה למאבק נגד ההגמוניה"

קים בפגישה עם פוטין: "רוסיה יצאה למאבק נגד ההגמוניה"
מנהיג קוריאה הצפונית התקבל בכבוד רב בסיביר ונפגש עם נשיא רוסיה. פוטין: "יחסי שתי המדינות – בראש סדר העדיפויות שלנו". לפי הערכה, אספקת נשק צפון-קוריאני לרוסיה על הפרק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוריאה
צילום: מסך

מפגש פסגה בסיביר: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגש היום (רביעי) עם מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ברוסיה. הפגישה נערכה במרכז החלל "ווסטוצ'ני" (המזרחי) בעיר וולדיווסטוק. קים ג'ונג און הגיע לביקור ברכבת המשוריינת שלו, וההערכות הן כי שני המנהיגים דנו באספקת נשק מקוריאה הדרומית לרוסיה, שנמצאת בעיצומה של מלחמה נגד שכנתה אוקראינה.

לפני הפגישה ביניהם, סיירו פוטין וקים במרכז החלל. נשיא רוסיה שיבח את המנהיגות של אורחו. בפתח הפגישה אמר פוטין לקים: "יחסי הארצות שלנו נמצאים בראש סדר העדיפויות. אני מודה לך על הגעתך לרוסיה. אנחנו צריכים לדון בשורה ארוכה של נושאים בהן כלכלה, תרבות ונושאים נוספים".

מנגד, קים הכריז כי קוריאה הצפונית תמיד תמכה בהחלטות של פוטין וכי רוסיה וארצו "תמיד נאבקו באימפריאליסטים". קים הוסיף כי "כעת רוסיה קמה להגן על האינטרסים שלה מפני ההגמוניה". יש לציין כי שרי החוץ וההגנה של שתי המדינות משתתפים בפסגה בוולדיווסטוק. השרים נכחו בחלק הראשון של הפגישה ולאחר מכן פוטין וקים נועדו בארבע עיניים.

 

 

הפופולריים