כאוס וגופות ברחובות: מניין ההרוגים בשיטפונות בלוב עלה ל-5,300

גופות ברחובות: מניין ההרוגים בשיטפונות בלוב עלה ל-5,300
הסופה דניאל גרמה לאסון כבד במדינה הצפון-אפריקנית השקועה במלחמת אזרחים. משרד הבריאות של לוב: "מספר ההרוגים יגיע ל-10,000"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוב
צילום: מסך

אחרי שזרעה הרס ביוון, טורקיה ובולגריה – הסופה דניאל הכתה בלוב. לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, מספר ההרוגים בשיטפונות במזרח המדינה עלה ל-5,300. במוקד ההצפות עומדת העיר דרנה. על פי עדויות מהעיר, מבנים רבים קרסו וכ-6,000 בני אדם מוגדרים נעדרים.

כך נראית העיר דרנה, שחלקים רבים ממנה נמחקו לחלוטין, לפני ואחרי האסון:

שר הבריאות הלובי, עוסמן עבדל ג'ליל, אמר בהתייחס לממדי האסון: "אנו מצפים כי מספר הנספים יעלה על 10,000 בני אדם. המצב בעיר דרנה הוא קטסטרופלי". עדי ראייה מסרו כי צוותי החילוץ מתקשים להגיע לעיר וגופות רבות פזורות במוקדים רבים בדרנה.

בעקבות האסון, ממשלת לוב הודיעה כי היא מוכנה לקבל סיוע הומניטרי מכל מדינה וגוף בין-לאומי. עד כה טורקיה וקטר שלחו מטוסי סיוע למדחנה, השקועה במלחמת אזרחים מאז מותו של השליט מועמר קדאפי לפני יותר מעשור.

ראש המערך הלובי למצבי חרום, עוסמה עלי, הודה כי המדינה לא הייתה מוכנה לאסון בסדר גודל כזה. "זו הפעם הראשונה שלוב נתקלת באסון בסדר גודל כזה ואני מודה שלא נערכנו לזה כראוי", אמר עלי. "לא נעשתה עבודת הכנה ולא היו תוכניות לטיפול באסון בסדר גודל כזה".

עם זאת, יש לציין כי כל הכוחות בלוב שמו את המחלוקות בצד, וגם ממשלת טריפולי, שלא שולטת באזור בו הכה האסון, שלחה סיוע לתושבי דרנה.

הפופולריים