"מאמין שיש חיים אחרים ביקום": ממצאי הדוח המקיף של נאס"א על העב"מים

"מאמין שיש חיים אחרים ביקום": דוח נאס"א על העב"מים
סוכנות החלל האמריקנית הציגה את הדוח המסכם שלה תופעת עצמים בלתי מזוהים: "אין ראיות למקור חייזרי של אותם עב"מים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עבמ בארצות הברית
צילום: רויטרס

סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א, פרסמה היום (חמישי) את הדוח המסכם שלה העוסק ב"תופעות אנומליות בלתי מזוהות", או במילים אחרות עב"מים, על בסיס ממצאי צוות החקירה העצמאית שפעל בנאס"א בשנת 2022. על פי הדו"ח, "אין ראיות למקור חייזרי של אותם עב"מים, אך ימונה מנהל לחקר התופעה"

מנהל נאס"א, ביל נלסון, אמר שהוא באופן אישי מאמין שיש חיים אחרים ביקום. ונאס"א תגביר את התעסקותה עם עב"מים, ומינתה בכיר שתפקידו יהיה לעסוק בכך. "אנחנו לא מצאנו עדויות שהמקרים של העב"מים שלא פיענחנו הם מחוץ לכדור הארץ - אבל אני מודה: אין לנו מושג מה הם העצמים האלה"

נלסון אמר במסיבת העיתונאים: "זה בדנ"א שלנו לבחון דברים, לשאול למה הם כפי שהם. ביוני 2022 התחלנו בבדיקה לגבי עב"מים. ראשית, כדי לראות כיצד אנו יכולים לסייע באמצעות המומחיות שלנו. שנית, כדי להעביר את הדיון מסנסציונליות למדע. שלישית, כדי להנגיש את המידע".

בנסיעותיי ברחבי-העולם", אמר , "שואלים אותי רבות לגבי עב"מים. כשאתם חושבים על זה, אין הרבה מידע לגבי התצפיות השונות של עב"מים. צוות הבדיקה העצמאי הזה כינס את מקצת המומחים המובילים בעולם, כדי להבין כיצד ניתן לגייס את משאבי נאס"א לחקר הדבר. זה למעשה המאמץ הראשון של נאס"א בנושא, הבחינה הרצינית הראשונית".

נלסון הסביר כי "טלסקופ החלל ווב נושא עיניים לגלקסיות רחוקות. באחת מהן עשוי להימצא כוכב לכת לא גדול מדי ולא קטן מדי. במרחק "רצועת זהבה" מהכוכב שלו. האם אני מאמין שיימצא כוכב לכת כזה? כן. כשביקשו מאנשינו לכמת, הם העריכו כי יש לפחות טריליון כאלה".

"צוות המחקר של נאס"א פסק כי אין ראייה לכך שהעב"מים הם חייזריים במקורם, אך אני יכול להכריז כי ימונה מינהל בנאס"א לחקר עב"מים. נמשיך לשתף פעולה עם סוכנויות עמיתות מרחבי העולם", סיכם נלסון.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, צוות הבדיקה של סוכנות החלל האמריקנית המליץ כי על נאס"א להרחיב את התעסקותה בעב"מים.

לפני כשלושה חודשים, קצין מודיעין אמריקני לשעבר בשם דיוויד גרוש טען כי הממשל האמריקני מפעיל "תוכנית לחילוץ התרסקויות", תוכנית כל כך סודית שאפילו הוא, שהיה בגוף האחראי על חקר עב"מים, לא ידע עליה. גרוש, שעבד במשך מספר שנים בגוף הרשמי במשרד ההגנה שאחראי על חקירת עב"מים, אמר כי התוכנית אחראית על איסוף כלי רכב טכניים "שאינם ממקור אנושי".

הפופולריים