נשיאים, מועדוני כדורגל ואלמו: הברכות לשנה החדשה בעולם

נשיאים, מועדוני כדורגל ואלמו: הברכות לשנה החדשה בעולם
גם חברות עסקיות, רבנים ואפילו "M" מסדרת סרטי ג'יימס בונד, לא שכחו לברך את השנה החדשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

צפו במהדורת החג

יהודים בכל רחבי העולם חגגו אתמול (שישי) את ראש השנה, ומציינים את תחילתה של תשפ"ד, השנה העברית החדשה. לכבוד המאורע, בכירים, עסקים, מועדני כדורגל, מדינאים ואושיות רבות אחרות, יצאו בברכות ואיחולים לחוגגים ולחוגגות.

מועדון הכדורגל הלונדוני, טונאם הוטספור, המכונה, לעיתים ללעג ושטנה, "היהודים", ומזוהה עם הקהילה היהודית, צייץ ב-X (טוויטר) איחול לשנה החדשה, בתוספת תמונה של חלוץ הקבוצה הישראלי, מנור סולומון. גם היריב המושבע, מועדון ארסנל, ציין את ראש השנה ופרסם סרטון ובו אוהדים יהודים של 'התותחים'. גם המועדונים של ליברפול וניוקאסל יונייטד הצטרפו לברכות השנה החדשה.

פולטיקאים ומדינאים בכירים ברחבי העולם יצאו בפרסומים ואיחולים שונים במהלך היום לכבוד השנה העברית החדשה. ביניהם, היה ראש ממשלת בריטניה סונאק, ראש ממשלת קנדה טרודו וראש ממשלת ליטא. נשיא ארה"ב ג'ו ביידן צייץ גם הוא לכבוד השנה החדשה, וכתב, בין היתר: "יש להוקיר ולהגן על דורות של יהודים אמריקאים, שערכיהם, תרבותם ותרומתם - עיצבו את אופי האומה שלנו".

לכבוד החג, היו גם גורמים לא שגרתיים במיוחד, שדאגו לברך את החוגגים ברחבי העולם. אחד מהם, הוא ראש מודיעין החוץ הבריטי, ריצ'רד מור, שזכה לתהילת עולם כ"M" בסדרת סרטי ג'יימס בונד. מברך לא צפוי נוסף, הוא הדמות המפורסמת מרחוב שומשום, אלמו. הבובה האהובה צייצה דרך הפרופיל הרשמי שלה בטוויטר, בפנייה בגוף שלישי הכה מזוהה עימה: "אלמו רוצה לאחל לכולם ראש שנה נהדר! שנה חדשה שמחה!".

הפופולריים