מאסרי עולם למבצעי מתקפת הטרור בבריסל ב-2016

מאסרי עולם למבצעי מתקפת הטרור בבריסל ב-2016
שלושה מאסרי עולם, ועונשי מאסר בני עשרות שנים נגזרו על מבצעי התקפות הטרור. פיגועי ההתאבדות ב-2016 כוונו לשדה התעופה של העיר ולתחנת מטרו, והותירו 35 הרוגים ומאות פצועים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט בבריסל
צילום: אי-פי

שלושה מאסרי עולם, ועונשי מאסר בני עשרות שנים נגזרו אמש (שישי) על מבצעי התקפות הטרור האיסלאמיסטיות בבריסל ב-2016, שהותירו עשרות הרוגים, כך דיווחה סוכנות הידיעות הבלגית ״בלגה״. גזר הדין ניתן בידי חבר מושבעים ושלושה שופטים. כמו כן, כמה מהמורשעים היו במעקב הרשויות בבלגיה לפני פיגועי הטרור בפריז ובבריסל.

במשפט שנמשך כשנה העידו ניצולים עם פגיעות פיזיות ונפשיות קשות, קרובי משפחה של הנרצחים וכוחות הצלה שהיו באירועים. בחודש יולי הרשיע בית המשפט שישה גברים ברצח ושניים אחרים בחברות בארגון טרור, וכעת בא גזר הדין: שלושה מהמורשעים ברצח נידונו למאסר עולם, ושניים אחרים קיבלו עונשים של 30 ו-20 שנה.

האזינו להסכת "עוד יום"

למחבל השישי סלאח עבדסלאם, שהשתתף במתקפת הטרור בפריז שבה נרצחו 130 בני אדם, לא נוסף עונש מאסר, שכן הוא כבר נידון בבלגיה ל-20 שנים בכלא בגין ירי בשוטרים, ואף נידון למאסר עולם בידי בית משפט צרפתי על חלקו בפיגועי 2015 בפריז.

פיגועי ההתאבדות בבריסל שבוצעו בחודש במרץ 2016, כוונו לשדה התעופה של העיר ולתחנת מטרו, והותירו 35 הרוגים ומאות פצועים. הם התרחשו בתקופה שבה אירופה הייתה מוכה בשרשרת התקפות טרור. בשנים האחרונות נפגעים מאירועי הטרור בבריסל התלוננו על תמיכה לא מספקת שמציעה המדינה.

הפופולריים