לוין לתוכנית התחקירים האמריקנית: "נשאל את משרתי המילואים מה מותר ומה אסור?"

לוין: "נשאל את משרתי המילואים מה מותר ומה אסור?"
שר המשפטים התראיין לפרק של התוכנית "60 דקות" שעסק ברפורמה: "אף דמוקרטיה לא יכולה לקבל את המצב שממשלה נבחרת לא תוכל להעביר הצעת חוק או לעשות שום דבר. העליון נמצא מעל הממשלה ומעל רצון העם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

פרק של תוכנית התחקירים האמריקנית "60 דקות" ששודר הלילה (שני) עסק ברפורמה המשפטית והציג ריאיונות עם שר המשפטים יריב לוין ועם מנהיגי ארגון המחאה "אחים לנשק". בראיון אמר לוין כי "אף דמוקרטיה לא יכולה לקבל את המצב שהממשלה הנבחרת שיש לה רוב בפרלמנט לא תוכל להעביר שום הצעת חוק או לעשות שום דבר, משום שיש הפגנות או משום שאנשים הם נגד זה".

לוין גם נשאל האם היה חוזר בו מתוכניותיו אם היה מגלה שישראל אכן נמצאת בסכנה, בשל עזיבת משרתי מילואים רבים. השר השיב: "מה המחיר של דמוקרטיה? מה את מציעה לי לעשות? להגיד לציבור הישראלי 'אל תלכו להצביע'? 'אין צורך לקיים בחירות'? 'פשוט נלך למשרתי המילואים לשעבר ונשאל אותם מה מותר ומה אסור לנו לעשות?'".

שר המשפטים אמר כי הוא בטוח שהרוב המכריע של חברי הפרלמנט התומכים בממשלה "עומדים בקשיחות מאחורי עקרונות ליברליים ודמוקרטיים". הוא הוסיף ואמר כי הוא גאה להיות חבר בממשלה הימנית ביותר שהייתה בישראל, ושלדעתו זו הממשלה שהישראלים רצו לראות. לוין חזר על טענותיו הידועות לפיהן בית המשפט העליון בישראל נמצא מעל הממשלה, מעל הפרלמנט, ו"אפילו מעל רצון העם. מה שאני רוצה לעשות זה לאזן את זה" אמר.

הפופולריים