דוברת משרד החוץ הרוסי במתקפה חריפה על ישראל

דוברת משרד החוץ הרוסי במתקפה חריפה על ישראל
לאחר שראש הוועדה לאנרגיה אטומית בישראל הכריז על סיוע לאוקראינה, בכירה בממשל הרוסי תקפה את ההחלטת הישראלית בחשבון הטלגרם שלה - ולא שכחה להזכיר את השואה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מריה זכארובה
צילום: רויטרס

דוברת משרד החוץ הרוסי, מריה זכארובה, תקפה היום (שלישי) בחריפות את מדינת ישראל. זאת, בעקבות ההודעה כי ישראל תרמה לאוקראינה ציוד המסייע במקרה של תאונות גרעיניות. כפי שנאמר בנאומו של משה אדרי, ראש הוועדה לאנרגיה אטומית.

על כך, כתבה זכארובה בחשבון הטלגרם שלה כי "אילו האבות של האליטה הישראלית הנוכחית היו יודעים שהצאצאים הישירים שלהם הם ספונסרים של משטר המהלל את הרוצחים שלהם ואת האידיאולוגים של השואה".

זוהי אינה הפעם הראשונה בה זכארובה, דמות רשמית בכירה בממשל הרוסי, תקפה את ישראל ואת יחסיה עם אוקראינה, תוך אזכור השואה. מרבית ההתבטאויות של זכארובה, ובכירים רוסים נוספים בהם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עצמו. סביב הנושא היהודי נשארו ללא תגובה של משרד החוץ. 

קודם לכן, אדרי, נאם בוועידה הכללית השנתית של הסוכנות הבינלאומית  לאנרגיה אטומית. שם הוא ציין כי "השנה תרמה ישראל ציוד לאוקראינה כחלק מהמחויבות של ישראל לאמנת הסיוע במקרה של תאונה גרעינית". עוד הוא הוסיף כי "המלחמה באוקראינה מדגישה את הצורך בדיון עולמי על בטיחות וביטחון גרעינים יותר מאי פעם, מכיוון שכפי שכולנו יודעים, לסיכונים הקשורים לבטיחות וביטחון גרעיניים אין גבולות".

הפופולריים