מצב חירום בפריז: הסיוט של בירת צרפת לפני האולימפיאדה

מצב חירום בפריז: הסיוט של בירת צרפת לפני האולימפיאדה
אחת הערים המתויירות בעולם מתמודדת עם מכת פשפשים במקומות ציבוריים. החשש: אם לא יופעל מבצע משמעותי למיגור התופעה – תהיה פגיעה כלכלית קשה  
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פשפשים בתחבורה הציבורית בפריז
פשפשים בתחבורה הציבורית בפריז צילום: מתוך רשתות חברתיות

פחות משנה לאולימפיאדה - מכת פשפשים בפריז. ממשלת צרפת מתמודדת בימים אלה עם התופעה ההולכת ומחמירה, אחרי דיווחים מרחבי הבירה פריז על עלייה "בפשפשי המיטה".

שר התחבורה הצרפתי, קלמנט בון, אמר ביום שישי כי הוא "יפגיש את כל מפעילי תחבורה בשבוע הבא כדי להביא להקמת כוח משימה מיוחד על מנת להרגיע ולהגן על הציבור, מפני העלייה המדווחת במספר החרקים מוצצי הדם שמתרבים, בעיקר במושבים של כלי תחבורה". עיקר הדיווחים מפריז מגיעים על כך שהפשפשים מתגלים ברשת הרכבות, הרכבת התחתית, אוטובוסים אבל גם במושבים של תיאטראות ובתי קולנוע.

בעיית הפשפשים קיימת בבירה חודשים לא רבים לפני המשחקים האולימפיים, בהם התחבורה הציבורית תשמש תפקיד מכריע בשינוע נבחרות וצופים, ובעיצומה של עונת הקיץ התיירותית במיוחד גם כך. החשש הוא שאם לא יפעלו בפעולות הדברה משמעותיות, האירוע יכול להתגלגל עד האביב לפחות.

בשיחה עם תחנת הטלוויזיה הצרפתית LCI ביום שישי, סגן ראש עיריית פריז, עמנואל גרגואר, כינה את התופעה "נפוצה". עוד הוא הוסיף: "אתם צריכים להבין שבמציאות אף אחד לא בטוח, אתה יכול לתפוס פשפשים בכל מקום ולהביא אותם הביתה".

מדובר בסוג פשפשים בעל יכולת התרבות גדולה במיוחד. בשנים האחרונות כמעט 20% ממשקי הבית בצרפת דיווחו על הימצאותם.

הפופולריים