דיווח באוקראינה: 50 בני אדם נהרגו במתקפה רוסית בחרקיב

דיווח באוקראינה: 50 בני אדם נהרגו במתקפה רוסית בחרקיב
התקיפה בוצעה לעבר בית קפה, בין ההרוגים - ילד בן 6. זלנסקי בתגובה: "מי שמסייע לרוסיה לעקוף את הסנקציות הוא פושע" | תיעוד • פוטין על הסנקציות נגד רוסיה: לא פתחנו במלחמה, אלא ניסינו לעצור אותה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפה אוקראינה, 05.10.23
צילום: משרד התובע הכללי במחוז קרקוב

ראש הסגל של נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי טען היום (חמישי) כי 50 בני אדם נהרגו במתקפה רוסית על כפר במחוז חרקיב. בין ההרוגים גם ילד בן 6. על פי האוקראינים האירוע התרחש בכפר גרוזה, סמוך לעיר קופיאנסק במחוז חרקיב. כחות ההצלה ממשיכים לפעול במקום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

זלנסקי הגיב: "זוהי פעולת טרור. זו תקיפה מודעת של חנות הכי רגילה שיש עם הרבה אנשים בפנים. אנו נגיב בחוזקה לטרורסטים. מי שמסייע לרוסיה לעקוף את הסנקציות הוא פושע. מי שתומך ברוסיה עד היום - תומך ברוע". לפני כחודש, נהרגו 17 אזרחים בפגיעת טיל רוסי בשוק פתוח בקוטיאנטינבקה.

ועדת המעקב של או"ם אחר הפרות זכויות אדם באוקראינה, פרסמה אתמול דו"ח, לפיו כמעט 10,000 אזרחים נהרגו, ואלפים נפצעו מאז פברואר 2022 - מועד הפלישה הרוסית לאוקראינה. לפי הדו"ח כמעט שישה אזחרים מתו ו-20 נפצעו בממוצע מדי יום, בתקופה שבין פברואר ליולי 2023.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס לסנקציות על רוסיה: רוסיה לא פתחה במלחמה באוקראינה, אלא ניסתה לעצור אותה, המערב איבד את חוש המציאות שלו.

הפופולריים