"חמאס הפתיע את ישראל": סיקור המתקפה בעולם

"חמאס הפתיע את ישראל": סיקור המתקפה בעולם
כלי התקשורת המרכזיים בעולם דיווח בהרחבה על מתקפת הפתע של חמאס: "כמו ביום כיפור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל בראי העולם
צילום: ניו יורק טיימס

כלי התקשורת המרכזיים בעולם מדווחים בהרחבה על מתקפת הפתע של חמאס על ישראל. כולם מדגישים שבישראל הפעולה התקבלה בהפתעה מוחלטת וכי מדובר באירוע המזכיר את מלחמת יום הכיפורים לפני 50 שנה. "חמושי חמאס חדרו לישראל ושיגרו לשטחה עשרות רקטות", דיווחה רשת סי אן אן. הגארדיאן הבריטי פרסם בכותרת: "מתקפת הפתע של חמאס הובילה לפריצת עשרות חמושים ליישובים".

נשיא צרפת, עמנואל מקרון אמר: "מגנה בחריפות את פיגועי הטרור בישראל. מביע הזדהות מלאה עם הקורבנות ומשפחותיהם". שר החוץ האלבני: "אלבניה מגנה בחריפות את המתקפה של חמאס נגד ישראל. אנחנו עומדים איתנים נגד הטרור. מחשבותינו עם הקורבנות, משפחותיהם וכל מדינת ישראל". שר-החוץ הספרדי: "מגנה בחריפות את מתקפות הטרור החמורות ביותר מעזה נגד ישראל".

במקביל לדיווחים העיתונאיים אודות האירועים החלו לזרום גינויים מהעולם למתקפה. נשיאת הנציבות האירופית פון דר ליין פרסמה הודעה בה נכתב: "אני מגנה באופן חד משמעי את התקיפות שמבצעים מחבלי חמאס נגד ישראל. מדובר בטרור בצורתו הבזויה ביותר".

ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה כתב:"שוחחתי עם רה״מ נתניהו, הבהרתי לו שהולנד מגנה באופן חד משמעי את הטרור נגד ישראל ותומכת באופן מלא בזכותה של ישראל להגן על עצמה. תמונות מחרידות מגיעות מישראל, מחבלים תוקפים אזרחים חפים מפשע".

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורב מסרן: "מגנים בחריפות את המתקפה האכזרית נגד ⁦‪ישראל ותומכים באופן חד משמעי בזכותה של ישראל להגנה עצמית. ברצוני להביע את אהדתי ותנחומיי לראש הממשלה נתניהו. מחשבותינו ותפילותינו עם ישראל בשעות החשוכות האלו

שרת החוץ הגרמנייה אנלנה ברבוק: "לישראל יש את מלוא הסולידריות שלנו ואת הזכות לפי החוק הבינלאומי להגן על עצמה מפני טרור. חמאס מסלימים את האלימות באזור".

שר החוץ של בריטניה מגנה ג'יימס קלברלי גינה אף הוא: "אנו מגנים בחריפות את ההתקפות הנוראות של חמאס כנגד אזרחים ישראלים".

משרד החוץ היווני פרסם הודעת תמיכה בישראל "‏יוון עומדת לצד ישראל ומודאגת מאוד מההסלמה הבלתי מקובלת של האלימות הזו".

שליח האום למזה״ת תור ונסלן גינה: "מגנים בתוקף את המתקפה הרב-חזיתית נגד ערים ישראליות ליד עזה, ומטח הרקטות שהגיעו למרכז ישראל על ידי חמושים של חמאס. אלו התקפות מתועבות המכוונות לאזרחים וחייבות להיפסק מיד".

רוסיה עומדת בקשר עם ישראל, הפלסטינים ומדינות ערביות על רקע ההסלמה בסכסוך הישראלי-פלסטיני, כך מדווחת סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס מפיו של סגן שר החוץ מיכאיל בוגדנוב שהוסיף "אין צורך להגיד שאנו קוראים לרגיעה".

 

הפופולריים