דיווח: טראמפ בשיחות סגורות – "צריך להדיח את נתניהו"

דיווח: טראמפ בשיחות סגורות – "צריך להדיח את נתניהו"
על פי מגזין הרולינג סטון, הביע את רצונו שנתניהו יעזוב את תפקידו עד ליום שבו טראמפ עשוי לחזור לתפקיד ב-2025 • טראמפ עצמו פרסם הודעה: "לא היה ידיד גדול יותר לישראל ממני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Rebecca Blackwell, AP
צילום: Rebecca Blackwell, AP

מגזין הרולינג סטון דיווח היום (שישי), כי בימים האחרונים שוחח טראמפ עם תומכים של ישראל במפלגה הרפובליקנית ותורמים ומתבטא בחריפות נגד נתניהו. בשיחות הוא קרא להדיח את ראש הממשלה בגלל הכישלון למנוע את המתקפה של חמאס. אחרי הדיווח פרסם טראמפ הודעה מטעמו בה כתב שהוא אינו חוזר בו מדבריו נגד נתניהו, גלנט והמודיעין הישראלי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

לפי הדיווח הנשיא לשעבר הביע את רצונו שנתניהו יעזוב את תפקידו עד ליום שבו טראמפ עשוי לחזור לתפקיד ב-2025, מספרים מקורות לעיתון. מאז שהחמאס תקף את ישראל בשבת, טראמפ אומר בשיחות כי יש "להדיח את נתניהו" על ידי הפרלמנט הישראלי, כי התקיפה, התרחשה במשמרת שלו.

טראמפ גם שאל מספר יועצים ותיקים אם עליו לקרוא כעת בפומבי לנתניהו להתפטר מתפקיד ראש הממשלה. כמה מקורבים ובעלי ברית המליצו לו לאחרונה שלא לעשות זאת השבוע, מכיוון שמספר הנרצחים וההרוגים עדיין לא ברור ומלחמה גדולה מתנהלת.

טראמפ גם פירסם הודעה בה הוא אינו חוזר בו מדבריו על נתניהו, גלנט והמודיעין הישראלי, אלא טען כי "לא היה ידיד גדול יותר לישראל מהנשיא דונלד טראמפ". בהודעה פיאר הנשיא האמריקני לשעבר את הפעולות שעשה ממשלו כלפי ישראל ותוקף את הנשיא ג'ו ביידן: "החולשה וחוסר היכולת שלו חיזקו את האויבים בכל העולם ועכשיו חיים רבים אבדו ללא צורך".

אתמול ביקר טראמפ את ראש הממשלה בנימין נתניהו והתנהלות המודיעין במלחמה בעזה. בכנס תמיכה בו בפלורידה טען טראמפ: "לעולם לא אשכח כיצד נתניהו אכזב אותנו". הנשיא לשעבר התייחס למבצע לחיסול מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה קאסם סולימאני, ואמר: "עשינו את העבודה בעצמנו והיה שם דיוק מוחלט, עבודה מרהיבה ויפה, ואז ביבי ניסה לקחת על זה קרדיט. זה לא גרם לי להרגיש טוב במיוחד אבל זה בסדר". 

בהמשך טראמפ התייחס לארגון הטרור חיזבאללה והגדיר אתו "חכם ביותר". הנשיא לשעבר קרא לשר הביטחון גלנט "הטיפש הזה" על כך שאמר: "מקווה שחיזבאללה לא יתקוף את ישראל". 

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לדברים של טראמפ: "השר לא התייחס ולא התבטא בשום דרך למיוחס לו בפרסומים השונים, לפיהם 'הוא מקווה שחיזבאללה לא יתקפו אותנו מצפון'. מדובר בספקולציה מופרכת - שר הביטחון משוכנע ובטוח בכוחם של צה״ל וגופי הביטחון לפגוע בכל אויבנו, כפי שפועלים כעת נגד החמאס בעזה". 

הפופולריים