חשד לפיגוע בסין: עובד בשגרירות נדקר, מצבו יציב - הרקע נבדק

חשד לפיגוע בסין: עובד בשגרירות נדקר, הרקע נבדק
העובד נדקר מחוץ למתחום השגרירות והמפגע ברח מהמקום • בשל הקריאה של חמאס לתומכיו בעולם לקיים "יום זעם" היום והחשש לפגיעה ביהודים וישראלים, מושלת מדינת ניו יורק מציעה לשקול להוציא ילדים מבתי ספר דתיים או לא להגיע לתפילת שישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה בסין
צילום: אי-פי

עובד בשגרירות ישראל בבייג'ינג הותקף היום (שישי) לא באזור מתחם השגרירות. אדם לא מזוהה ניגש אליו, דקר אותו וברח. הוא אושפז בבית החולים במצב יציב. הרקע לאירוע נבדק. זאת ברקע הקריאה של חמאס לקיים יום זעם ברחבי העולם. 

תיעוד תקיפת עובד השגרירות

גורמים רשמיים במדינת ניו יורק הציעו לבתי כנסת לסגור את דלתותיהם לקהל, מושלת המדינה כינתה זאת "בחירה אישית" להוציא ילדים מבתי ספר דתיים או לא להגיע לבית הכנסת ביום שישי בערב בתגובה לאפשרות של הפגנות הפרו-פלסטיניות. בנוסף, אוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, העבירה את כל השיעורים היום לאפליקציית זום, מחשש למהומות בתוך הקמפוס בעקבות המלחמה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בתוך כך, משטרת גרמניה הגבירה שוב את ההגנה על מוסדות יהודיים בכל 16 מדינות המחוז. ״הצעדים להגנה על המוסדות היהודיים מתואמים כעת באופן הדוק מאוד בין הממשלה הפדרלית ומדינות המחוז", אמר המפכ״ל הגרמני לרשת RND.

בנוסף, הקהילה הטורקית במדינה הזהירה את המוסלמים בה שלא למלא אחר קריאת חמאס.מתגברת שמירה על מוסדות יהודיים. גם פעילי האקלים מארגון ״הדור האחרון״ תרמו את חלקם ולא יבצעו את פעולות האחיזה בקרקע באמצעות דבק מגע, כדי שלא להקשות על כוחות המשטרה.

בניו יורק המשטרה מתכוננת להפגנות ברחבי העיר, ואף ביטלה חופשות והורתה לכל אנשי המשטרה להתייצב במדים. רשת ABC דיווחה כי כל תחנות המשטרה המרכזיות בערים בארה"ב נמצאות כעת במצב כוננות מוגברת. באמסטרדם, בתי ספר יהודים יהיו סגורים.

בעקבות הקריאה של חמאס לקיים "יום זעם" בינלאומי היום, והחשש לאלימות נגד יהודים הוציאו המטה לביטחון לאומי ומשרד החוץ אזהרה לישראלים השוהים בחו"ל, וקרא להם לגלות עירנות ולהתרחק מהפגנות ומחאות. 

הפופולריים