מקומם: פוטין השווה בין המצור הישראלי על עזה למצור הנאצי על לנינגרד

פוטין השווה בין המצור הישראלי על עזה לזה של הנאצים
נשיא גרמניה נפגש עם נציגים יהודים בברלין, ואמר כי "ישראל לא רוצה להיכנס למשא ומתן על החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Vladimir Smirnov, AP
צילום: Vladimir Smirnov, AP

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בהתבטאות חריגה ומקוממת נוספת נגד ישראל. פוטין השווה היום (שישי) את המצור של ישראל על רצועת עזה למצור של גרמניה הנאצית על לנינגרד במהלך מלחמת העולם השנייה. הנשיא הרוסי קרא להגיע לפיתרון הסכסוך באמצעות תיווך.

מוקדם יותר,נשיא גרמניה, פרנק-ואלטר שטיינמאייר, נפגש היום עם נציגי הקהילה היהודית בבית כנסת בברלין, שדורשים כי ממשלת גרמניה תתערב למען שחרור החטופים ברצועת עזה. בפגישה שנערכה שטיינמאייר הבהיר: ישראל עוד לא רוצה להיכנס למשא ומתן על החטופים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הנשיא דיבר בפגישה על המתקפה הרצחנית של חמאס ועל המתרחש בישראל: "מעולם לא חווינו רמה כזו של כוח אכזרי, אכזריות בלתי נתפסת ואכזריות בישראל לפני כן. יותר מ-1,000 אזרחים חסרי הגנה נפלו קורבן לפשעים המפלצתיים האלה נגד האנושות כולה". עוד הוסיף שטיינמאייר כי שוחח עם הנשיא הרצוג מספר פעמים בימים האחרונים והדגיש בפניו כי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה.

שטיינמאייר התייחס למחויבותה של גרמניה לשמור על ביטחון יהודי גרמניה ועל יהודי העולם: "היום, יום שישי, הוא גם יום של פחד עבור יהודי גרמניה. לכן המקום שלי היום הוא ביניהם. בשעה זו אני עומד בשם כל האומה שלנו, לצד ארצנו המאויימת, לצד כל היהודים בגרמניה".
זאת, כאשר הוא הדגיש: "רצח העם של יהודי אירופה הטיל חובה היסטורית בלתי נגמרת על גרמניה".

בתוך כך, שרת החוץ של גרמניה, אנאלנה ברבוק, ביקרה יחד עם שר החוץ, אלי כהן, בנתיבות, במקום בו נהרגו שלושה בני משפחה אחת. ברבוק אמרה: "בימים כאלה כולנו ישראלים. אני מזועזעת לא רק כשרת חוץ של גרמניה, אלא כבן אדם, אמא ובת". כמו כן, דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר היום כי צה"ל מסר הודעות למשפחות של 120 חטופים ברצועה.

 
הפופולריים