חיזוק נוסף מארה"ב: משרד החוץ האמריקני בהנחייה מיוחדת

חיזוק נוסף מארה"ב: משרד החוץ האמריקני בהנחייה מיוחדת
המשרד הנחה את עובדיו להימנע משימוש במונחים כמו "רגיעה", "הפסקת אש" ו"השבת השקט" בכל הנוגע למצב בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום התמיכה שלב יידן בישראל לאחר הטבח של חמאס 10.10.23
צילום: רויטרס

היום השמיני למלחמה בעזה: במשרד החוץ האמריקני העבירו מזכר לעובדים שבו הם מתבקשים להימנע משימוש במונחים כמו "רגיעה", "הפסקת אש" ו"השבת השקט" בכל הנוגע למצב בישראל. כך דווח היום (שבת) ברשת CNN. מוקדם יותר פרסמה שגרירות ארצות הברית בישראל הודעה לפיה היא מאפשרת פינוי של עובדים לא חיוניים ובני משפחותיהם שרוצים לעזוב. עם זאת, העבודה בשגרירות נמשכת. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן השתתף אתמול בשיחה עם נציגי 14 משפחות חטופים בעלי אזרחות אמריקנית. בשיחה, שארכה כשעה וחצי, השתתפו בכירים אמריקנים נוספים. מאוחר יותר, ביידן התייחס למשפחות החטופים בנאום שנשא בפילדלפיה ואמר: "אנו עובדים מסביב לשעון כדי להבטיח את שחרורם בשיתוף פעולה הדוק עם ישראל והשותפים שלנו ברחבי האזור. לא נעצור עד שנביא אותם הביתה".

ביידן נשא ביום שלישי נאום מיוחד ובו הביע תמיכה חד משמעית בישראל, וגם הזהיר את חיזבאללה מפני פתיחת חזית שנייה בצפון. מיירטי כיפת ברזל ותחמושות מארצות הברית הועברו לישראל השבוע, והמשלוחים צפויים להימשך. שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן נחת ביום חמישי בישראל ונפגש עם נתניהו. במסיבת עיתונאים שערכו השניים אמר בלינקן: "סבי שרד את אושוויץ, דכאו ומיידנק - אני מבין את המראה של חמאס טובח ביהודים".

הפופולריים