נשיא קולומביה נגד ישראל: "אם נצטרך - נשעה את היחסים"

נשיא קולומביה נגד ישראל: "אם נצטרך - נשעה את היחסים"
נשיא קולומביה התבטא בעוינות ואנטישמיות: "זה מה שהנאצים עשו ליהודים. דברי השטנה האלו רק יביאו שואה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא קולומביה גוסטבו פטרו
צילום: AP

נשיא קולומביה גוסטבו פטרו, פרסם הלילה (שני) ב-X פוסט בו כתב כי מדינתו "לא תומכת בג'נוסייד (השמדת עם)" והצהיר כי "אם נצטרך להשעות את היחסים - נשעה את היחסים". הפוסט הזה מגיע לאחר התבטאויות עוינות ואנטישמיות אחרות של הנשיא נגד מדינת ישראל במהלך השבוע האחרון.

בעקבות אותן התבטאויות עוינות של הנשיא, ישראל עצרה אתמול את הייצוא הביטחוני לקולומביה. כמו כן, סמנכ"ל אמריקה הלטינית במשרד החוץ, השגריר יונתן פלד, זימן לשיחת נזיפה את שגרירת קולומביה בישראל, מרגריטה מנחארז.

הנשיא פטרו, בעברו לוחם מחתרת ובעל דעות שמאל קיצוני, תקף בחריפות את החלטת שר הביטחון, יואב גלנט, להטיל מצור על רצועת עזה ואמר: "זה מה שהנאצים עשו ליהודים. עמים דמוקרטיים לא יכולים לכונן מחדש את הפשיזם בפוליטיקה הבינלאומית. דברי השטנה האלו רק יביאו שואה".

בהמשך, צייץ פטרו בחשבון הטוויטר שלו: "עזה היום נראית הרוסה יותר מגטו ורשה לאחר שנהרסה על ידי הברבריות הנאצית בתגובה למרד היהודי והסוציאליסטי במחנה הריכוז ההוא. החברה המערבית בחרה מפלגת ימין, שבסופו של דבר תמכה בימין הקיצוני הישראלי, והובילה את העולם לשנת 1933 (שנת בחירתו של היטלר לראשות ממשלת גרמניה)". 

לפי ציוץ של דובר משרד החוץ, ליאור חייט, בפגישה הובהר לשגרירה כי "התבטאויות הנשיא פטרו התקבלו בישראל בתדהמה אל מול התקפת הטרור הברברית של מחבלי החמאס שרצחו למעלה מ-1,300 ישראלים וחטפו למעלה מ-150".

ממשרד החוץ נמסר: "ישראל מגנה את דברי הנשיא אשר מהווים תמיכה במעשי הזוועה של מחבלי החמאס, מלבים את האנטישמית ופוגעים בשליחי מדינת ישראל ומאיימים על שלום הקהילה היהודית בקולומביה".

הפופולריים