חשד לפשע שנאה: פלסטיני בן 6 נדקר למוות בארה"ב

חשד לפשע שנאה: פלסטיני בן 6 נדקר למוות בארה"ב
החשוד, בן 71 ממדינת אילינוי, "פגע בשני הקורבנות בגלל שהיו מוסלמים ובגלל הסכסוך במזרח התיכון בין ישראל לחמאס" • ביידן: "אין למעשה שנאה נוראי כזה מקום באמריקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטיני בן 6 שנרצח בארה"ב
צילום: רויטרס

תושב אילינוי בן 71 נחשד הלילה (שני) ברצח ילד בן 6 ממוצא פלסטיני, ופציעת אימו בת ה-32 באורח קשה. על פי הדיווחים בארה"ב, החשוד ג'וזף כזובה נחקר בגין שני סעיפים של פשע שנאה ובסעיפי תקיפה נוספים. ״החוקרים קבעו כי הוא פגע בשני הקורבנות בגלל שהיו מוסלמים ובגלל הסכסוך במזרח התיכון בין ישראל לחמאס״, נאמר בהודעת השריף של מחוז וויל במדינה, שבתחומו אירעה התקיפה. כזובה מטעמו לא חשף את המניע למעשה.

הנשיא ביידן התייחס הלילה למקרה ואמר: "אין למעשה שנאה נוראי כזה מקום באמריקה והוא עומד בניגוד לערכינו היסודיים". ביידן קרא לאומה האמריקנית להתאחד בהתנגדותה לאסאלמופוביה ולכל גילוי של שנאה וגזענות. ״אין מקום באמריקה לשנאה נגד אף אחד״, אמר. הוא שיגר את תנחומיו למשפחה ולהחלמת האם הפצועה "ולקהילות הפלסטינית, הערבית והמוסלמית באמריקה".

החשוד ג'וזף כזובה

בשבוע האחרון, נמצאת המשטרה בארצות הברית בכוננות גבוהה בעקבות דיווחים גוברים על אלימות על רקע שנאת יהודים ומוסלמים. בנוסף, גורמים ב-FBI דיווחו על עלייה באיומים וברטוריקה עוינת כנגד האוכלוסייה היהודית והמוסלמית באמריקה, מאז תחילת המלחמה ב-7 באוקטובר.

הפופולריים