פרסום ראשון: למדינות באירופה הוצג מידע שלפיו בפיצוץ בבית החולים בעזה נהרגו בין עשרה ל-50

דיפלומטים לכאן חדשות: "לא נהרגו מאות בבית החולים בעזה"
על פי המידע שהוצג לנציגי מדינות שונות באירופה, תמונת המצב שהציגו הפלסטינים שלפיה 500 נהרגו בפיצוץ - שגויה. עוד הוצג לגורמים מידע מודיעיני שקבע כי לא מדובר בהפצצה ישראלית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים בעזה
צילום: .

על פי מידע דיפלומטי שהוצג למדינות באירופה ביממה האחרונה נהרגו בפיצוץ בבית החולים אל-אהלי בעזה בין עשרה ל-50 בני אדם - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. זאת, בניגוד לדיווחים פלסטיניים שטענו כי 500 בני אדם נהרגו בפיצוץ.

דיפלומטים אירופים אמרו לכאן חדשות כי "בוודאות לא מדובר במאות הרוגים". עוד הוצג לגורמים רשמיים מודיעין שקבע כי על פי בחינת הזירה לא מדובר בהפצצה ישראלית. לדברי הדיפלומטים, זה מה שגרם לשינוי בהודעות של חלק מהמנהיגים האירופים לגבי האירוע.

מרבית כלי התקשורת בעולם חזרו בהם אתמול מהאשמת ישראל בפיצוץ בבית החולים זאת, לאחר שנשיא ארצות הברית גיבה במהלך ביקורו את הגרסה הישראלית וטען כי הוצגו בפניו הוכחות לנכונותה. 

גם בריטניה הביעה אתמול הסתייגות מהאשמת ישראל בגרימת הפיצוץ, בשל ההוכחות שסיפק מוקדם יותר דובר צה"ל. "יותר מדי אנשים קפצו אמש למסקנות חפוזות על הסיבה לפיצוץ. המתינו לעובדות המדוייקות, חשיבה הגיונית תביא לניצחון", כתב שר החוץ הבריטי ג'יימס קלברלי ברשת אקס.

 

 

 

הפופולריים