נשיאת בית הכנסת בדטרויט נרצחה מחוץ לביתה

נשיאת בית הכנסת בדטרויט נרצחה מחוץ לביתה
ברקע העלייה בתקריות האנטישמיות בארה"ב וברחבי העולם: נשיאת בית הכנסת "דאון-טאון סינגוג" בדטרויט נדקרה למוות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמנת'ה וול נשיאת בית הכנסת בדטרויט
צילום: ללא קרדיט

נשיאת בית הכנסת "דאון-טאון סינגוג" בדטרויט, סמנת'ה וול, נדקרה למוות הבוקר (שבת) מחוץ לביתה. וול, בת כ-40, הנהיגה את בית הכנסת בעיר מאז 2022, ונמצאה ליד ביתה עם דקירות רבות בגופה. הרצח אירע ברקע העלייה בתקריות האנטישמיות בארצות הברית, בצל מחאות התמיכה בחמאס ברחבי העולם סביב מלחמת "חרבות ברזל".

עם זאת, לפי משטרת דטרויט החוקרת את נסיבות הרצח, אין עדיין מידע לגבי הרוצח או המניע. מפקד משטרת דטרויט עדכן כי "המשטרה מקדישה משאבים רבים לחקירה. מבקש שכולם יתאזרו בסבלנות בזמן שהחוקרים בוחנים בזהירות את כל המידע והממצאים. חשוב שלא לקפוץ למסקנות בשלב זה עד שכל העובדות תהינה ידועות". מכריה של נשיאת ביתה הכנסת מסרו כי אירוע דקריתה הפתיע את הקהילה בדטרויט, שכן לא הייתה אינדיקציה לאיומים עליה או למעורבותה בעימותים עם גורמים עויינים.

סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, ד"ר יזהר הס, הגיב לאירוע הרצח: "עוד מוקדם לדעת בוודאות האם מדבר ברצח על רקע לאומני, אך אין ספק שברחבי העולם ניכרת עליה דרמטית באנטישמיות בשבועיים האחרונים. כך באירופה ובאמריקה הלטינית, וכך גם בארה"ב. מדובר בתופעה מחליאה, מתועבת, וארוכת ימים. ניתן היה לחשוב שעל רקע מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, שהיתה רשע צרוף, תצוץ דווקא תגובה הפוכה והאנטישמיות תוקע ותודר מכל שיח, אך מסתבר שההיפך קרה. האנטישמיות הרימה ראש גם במקומות שחשבנו שכבר כמעט איננה. יהי זכרה של סמנת'ה וול ברוך".

הפופולריים