כבר השבוע: גרמניה תקדם חקיקה לגירוש מהגרים לא חוקיים

כבר השבוע: גרמניה תקדם חקיקה לגירוש מהגרים לא חוקיים
בכוונת הממשל הגרמני להציג חבילת חקיקה מקיפה לגירושים מהירים, כולל גירוש עבריינים. שרת הפנים הגרמניה הבהירה כי ינהלו משא ומתן עם מדינות המוצא של המהגרים, כדי שיקחו אותם חזרה • אמש התקיימה בברלין הפגנה פרו-פלסטינית ראשונה מאז תחילת המלחמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ננסי פזר
צילום: אי-פי

בגרמניה החליטו היום (שני) על קידום צעדי גירוש נגד מהגרים לא חוקיים - כבר השבוע. שרת הפנים הגרמניה ננסי פזר, שאיימה בשבוע שעבר לגרש מגרמניה תומכי חמאס, מתכוונת לקדם השבוע את החקיקה לגירוש מהגרים לא חוקיים.

"אני אציג את חבילת החקיקה המקיפה לגירושים מהירים בפני הקבינט כבר ביום רביעי. כל מי שאין לו את הזכות להישאר בגרמניה חייב לעזוב את ארצנו", אמרה שרת הפנים הגרמניה ל-Rheinische Post. פזר ציינה כי מספר הגירושים השנה היה גבוה ב-27%, מאשר בתקופה המקבילה אשתקד. "עם זאת, עלינו לספק תקנות שבאמצעותן נוכל לאכוף את החוק שלנו בצורה עקבית ומהירה יותר", הדגישה שרת הפנים.

חבילת החקיקה החדשה כוללת גם גירוש עבריינים באופן מהיר יותר. "במקביל, נמשיך לנהל משא ומתן על הסכמים עם מדינות המוצא בצורה אינטנסיבית מאוד כדי שהן אכן יקחו את אזרחיהן בחזרה", הוסיפה פזר. כמו כן, לצד פזר, הקנצלר הגרמני אולף שולץ הצהיר בראיון לד"ר שפיגל כי "עלינו סוף סוף לגרש בקנה מידה גדול את מי שאין להם זכות להישאר בגרמניה. אנחנו חייבים לגרש יותר, ויותר מהר".

ההפגנה הפרו-פלסטינית אמש בברלין

אמש, התקיימה הפגנה פרו-פלסטינית בברלין, תחת השגחת המשטרה ובתנאים מחמירים. משטרת ברלין איפשרה אתמול את קיום הפגנה לראשונה מאז החלה המלחמה, בכיכר אלכסנדרפלאץ בבירה הגרמנית, תחת הכותרת "עימות במזרח התיכון". לפי הערכות המשטרה השתתפו בהפגנה כ-800 איש.

הנאומים נישאו בגרמנית והאוכלוסיה הפלסטינית ברצועת עזה הוזכרה שוב ושוב. "חופש הביטוי מוגבל כאן מאוד כשמדובר בפלסטין", אמר הדובר אחמד תמים, כשהקהל צעק "Free Palastine". זאת לאחר שבועות ארוכים בהם סירבה המשטרה לאפשר הפגנות פרו-פלסטיניות מחשש להתבטאויות אנטישמיות.

לכן, היה ניכר על ניסיון מצד המפגינים לקיים את הסיכומים הקפדניים עם המשטרה. "הבעיה היא לא היהודים", אמר הדובר אחמד.  השלטים שהוצבו כללו סיסמאות כמו "תוצרת המערב: אנטישמיות ואיסלאמופוביה. אל תאשים את המוסלמים" או "אנחנו אוהבים יהודים. אנחנו רק נגד הציונות". הדובר אחמד הזהיר את המשתתפים בגרמנית להימנע מכל ביטויים אנטישמיים והבהיר שאין לשרוף דגלים.

הפופולריים