אילון מאסק נחלץ לעזרת עזה: "נסייע בחיבור ארגונים הומניטריים לאינטרנט"

מאסק נחלץ לעזרת עזה: "נספק חיבור אינטרנט לארגוני סיוע"
שר התקשורת הפלסטיני אמר כי מתנהלים מגעים עם חברת "סטארלינק" שבבעלותו של המיליארדר כדי על מנת לספק תקשורת ואינטרנט לרצועה. מאסק אישר כי יספק סיוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילון מאסק
צילום: רויטרס

שר התקשורת הפלסטיני, איסחאק סדר, אמר היום (שבת) כי מתנהלים מגעים עם חברת "סטארלינק" שבבבעלותו של המיליארדר אילון מאסק, על מנת לספק תקשורת ואינטרנט לרצועת עזה.  מאסק עצמו, בעליה של הרשת החברתית X (לשעבר טוויטר) אישר את הדברים בתגובה לציוץ של חברת הקונגרס האמריקנית אלכסנדריה אוקסיו-אורטז.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

אוקסיו-אורטז כתבה כי "ניתוק כל התקשורת לאוכלוסיה של 2.2 מיליון בני אדם זה דבר שלא ניתן להשלים איתו. עיתונאים, אנשי צוות רפואה, מאמצים הומניטריים וחפים מפשע נמצאים כולם בסכנה. אני לא יודעת איך אפשר להגן על מעשה כזה". בתגובה כתב מאסק: "סטארלינק תסייע בחיבורם של ארגוני סיוע ברצועה לאינטרנט".

 

ברצועה דיווחו אמש כי קווי האינטרנט והסלולר התנתקו. ראש חברת התקשורת פלטל הפועלת בעזה, עבדול מלחם, אמרה כי בחברה לא יודעים אם הסיבה לקריסת התקשורת היא הפצצות חיל האוויר או חבלה מכוונת בקווים שביצעה ישראל. זאת, מכיוון שמרכזי הנתונים נמצאים בתוך ישראל ולטכנאים הפלסטינים אין גישה אליהם כדי לאתר את מקור הבעיה.  מלחם הוסיף כי ברצועה חוו קשיי התחברות כבר מהיום הראשון למלחמה, אך אתמול הרשת נותקה לגמרי. הוא גם ציין שחברות ישראליות ביטלו את היכולת של הפלסטינים המנויים לרשתות פלסטיניות להשתמש בנתוני נדידה ברשתות הישראליות. 

שר התקשורת שלמה קרעי הגיב להודעתו של מאסק על כוונתו לסייע לפלסטינים באמצעות החברה וואמר כי "ישראל תשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להילחם בזה. חמאס ישתמש בכך לפעילות טרור. אנחנו יודעים את זה ומאסק יודע את זה. חמאס הוא דאעש". עוד אמר השר קרעי כי "מאסק יכול להתנות זאת בשחרור התינוקות, הבנים, הבנות והקשישים החטופים שלנו". בנוסף הודיע קרעי כי משרד התקשורת הישראלי ינתק כל קשר עם חברת סטארלינק. 

הפופולריים