ההסתה האנטישמית נותנת את אותותיה: יהודייה נדקרה בפתח ביתה בצרפת

ההסתה האנטישמית באירופה: יהודייה נדקרה בפתח ביתה בצרפת
התוקף דקר את האישה פעמיים בבטנה ונמלט מהמקום, לא לפני שצייר צלב קרס על דלת הבית שבעיר ליון. מאז ה-7 באוקטובר נרשמו 887 תקריות אנטישמיות במדינה. הנדקרת יצאה מכלל סכנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אנטישמיות צלב קרס ליון צרפת
צילום: ללא

אישה יהודייה כבת 30 נדקרה היום (שבת) על ידי רעול פנים בעיר ליון שבצרפת. אלמוני צלצל בדלתה של האישה בסביבות השעה 13:00 בצהריים, בירך אותה לשלום כשפתחה את הדלת ואז דקר אותה פעמיים בבטנה. לאחר מכן צייר צלב קרס על דלתה, שלצידה קבועה מזוזה, ועזב את המקום.

הנדקרת יצאה מכלל סכנה והתוקף, שהיה לבוש שחורים, לא נתפס. המשטרה המקומית מנהלת מצוד אחריו. התקיפה התבצעה ברקע עלייה חדה במספר התקריות האנטישמיות ברחבי העולם בעקבות המלחמה בין ישראל לחמאס בעזה. 

סגן נשיא מועצת הארגונים היהודיים במדינה הביע זעזוע מהמקרה, אך ציין כי באווירה הנוכחית של התגברות האנטישמיות אירועים כמו זה הם צפויים. הוא קרא לשלטונות להגביר עוד יותר את השמירה על הקהילה היהודית. מאז ה-7 באוקטובר נרשמו 887 תקריות אנטישמיות בצרפת ונפתחו 441 תיקי חקירה על ידי המשטרה.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, הגיב גם כן לתקיפה ומסר: "האנטישמיות פוגעת באכזריות בעת הזו לא רק בישראל, אלא לצערי בעולם היהודי כולו. העם היהודי למוד רדיפות, פוגרומים ושואה. מניסיונות ההשמדה הללו יצאנו רק מחוזקים. גם בתקופה זו, נמשיך להתאחד בעוצמתנו ולהראות לעולם שאותנו לא ישברו. עם ישראל חי, חזק ומאוחד". 

הפופולריים