צוות הטלוויזיה הגרמנית ARD: הוחזקנו בידי חיילי צה"ל; בשגרירות הגרמנית רואים בחומרה את התקרית

צוות הטלוויזיה הגרמנית ARD: הוחזקנו בידי חיילי צה"ל
ארגון הטלוויזיה הציבורית הגרמנית ציין כי הצוות שלהם הותקף בידי חיילי צה"ל לאחר שחזר אמש מצילומים. מצה"ל נמסר כי התנהלות הכוחות מתוחקרת והם מצרים על אי הנעימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקרית צוות הטלוויזיה הגרמנית ARD עם חיילי צה״ל
צילום: ARD

צוות של הטלוויזיה הציבורית הגרמנית ARD התלונן כי לאחר שחזר אמש מצילומי סיפור על אלימות מתנחלים נגד פלסטינים, הוא נעצר ועוכב בידי חיילי צה"ל.

ממשרד ARD בתל אביב מסרו כי הם רואים בכך מתקפה ברורה על חופש העיתונות. לדבריהם, הצוות והכתב יאן-כריסטוף קיצלר הוחזק ואויים בידי חיילי צה"ל מדרום לעיר חברון.

קיצלר טען שבידיו סרטוני טלפון שמראים כי החיילים התנהגו באגרסיביות כלפי הצוות, צילמו שוב ושוב את צוות ARD מטווח קצר - כניסיון הפחדה. לדבריו מדובר היה במתנחלים מהאזור שגויסו כמילואימניקים: "החיילים איימו עלינו בנשקם ושאלו אותנו אם אנחנו יהודים. אחד מחברינו הואשם כבוגד", מדווח קיצלר. "ככל הנראה ניסו למנוע מאיתנו לדווח על דברים שקורים בגדה בצל המלחמה בעזה", טען.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

כריסטיאן לימפרט, ראש משרד ARD בתל אביב, אמר כי מבחינתם המקרה משתלב בניסיון הפרעה מסיבי לדווח מהגדה; ממנו גם כלי תקשורת בינלאומיים אחרים מושפעים. "מבחינתנו זה התקרית השנייה בתוך שבוע. הצוות שלנו הזדהה בבירור כנציגי עיתונות מוסמכים והיו רחוקים משטחים צבאיים סגורים. אנחנו לא יכולים לקבל את פעולות הצבא הישראלי".

בצה"ל הגיבו לתקרית: "מספר כתבים עוכבו לפני מספר ימים במרחב דרום הר חברון על ידי כוחות צה"ל. התנהלות הכוחות מתוחקרת. צה"ל מצר על אי הנעימות שנגרמה וימשיך לפעול על מנת לאפשר את חופש העיתונות ביהודה ושומרון גם בזמן המלחמה".

ל״כאן חדשות״ נודע כי גורמים בשגרירות גרמניה בישראל העלו את העניין בפני עמיתיהם ממשרד החוץ בירושלים, והדגישו כי הם רואים בחומרה את התקרית המהווה לדידם פגיעה בחופש העיתונות. המצב לדברי צוות הטלוויזיה נרגע רק מקץ שעה, לאחר שהוזעקו חיילים וכוחות משטרה נוספים.

צילום: ARD
הפופולריים