מתחילת הלחימה ברצועת עזה ארעו 38 תקיפות נגד בסיסים אמריקניים

מתחילת הלחימה בעזה ארעו 38 תקיפות נגד בסיסים אמריקניים
46 חיילים נפגעו בפעולות של מיליציות פרו איראניות נגד כוחות ארה"ב בסוריה ועיראק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תקיפת בסיס אמריקני
צילום: ללא קרדיט

מליציות פרו איראניות בעיראק נטלו היום (שני) אחריות על תקיפת בסיס הצבאי אמריקני בצפון מזרח סוריה באמצעות כטב"ם - ולטענתם פגעו בו באופן ישיר. על פי הפנטגון, מתחילת הלחימה ברצועת עזה ארעו 38 תקיפות נגד בסיסים אמריקניים בעיראק ובסוריה; בהן נפצעו 46 חיילים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בתוך כך, גדודי חיזבאללה בעיראק, נטלו אחריות על תקיפה של ארבעה בסיסים אמריקניים: בסיס עין אל-אסד במערב עיראק, בסיס סמוך לשדה התעופה אירביל בצפון עיראק, תל אל-ביידר בצפון סוריה וא-תנף בדרום סוריה. 

שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן הגיע אתמול לביקור פתע בעיראק. בביקורו במדינה, נפגש בלינקן בבגדאד עם ראש ממשלת עיראק מוחמד שיאע א-סודאני, ושלח איום לשכנה ממזרח איראן - ברקע המסרים המאיימים על הכוחות האמריקנים במזרח התיכון בעקבות המלחמה בעזה.

"היה מאוד חשוב לשלוח מסר מאוד ברור לכל מי שעשוי לנצל את הסכסוך בעזה כדי לאיים על אנשינו, פה או בכל מקום באזור – אל תעשו זאת", אמר בלינקן בביקורו. "הבהרתי היטב כי האיומים וההתקפות היוצאים ממיליציות המיושרות עם איראן הן לחלוטין בלתי מקובלות - וננקוט כל צעד אפשרי להגן על אנשינו. איננו מבקשים להיכנס לעימות עם איראן, הבהרנו זאת היטב, אך נעשה את הדרוש להגנת אנשינו – חיילים ואזרחים".

 

הפופולריים